Астрономи зафіксували найпотужніший спалах у поточному сонячному циклі

У вівторок, 14 травня, вчені зафіксували спалах на Сонці, який увійшов до двадцятки найпотужніших за всю історію спостережень та став найсильнішим у поточному сонячному циклі. Про це повідомляє Science Alert.

Сонячна пляма AR 3664 викинула потужний спалах класу X8.7, а наступного дня, 15 травня, відбувся дещо слабший спалах X3.4.

Що таке спалахи класу X?

Спалахи класу X є найпотужнішими серед тих, які може продукувати наше Сонце. За словами науковців, ці спалахи сталися на далекій стороні Сонця, поза видимістю з Землі, що знижує ймовірність сонячної бурі.

Проте, зона сонячної плями, розташована одразу за лімбом на протилежному боці Сонця і яка незабаром має повернутися до нас, також 15 травня викинула спалах X2.9. Це означає, що найближчими днями на Землі можуть статися сонячні бурі.

Сонячний максимум

Такий сплеск сонячної активності може свідчити про досягнення сонячного максимуму — піку 11-річного циклу активності Сонця, коли спостерігається найбільша кількість сонячних плям, спалахів і корональних викидів маси.

Цей сонячний цикл виявився набагато активнішим, ніж початково прогнозувалося, що є чудовою новиною для дослідників Сонця та полярних сяйв. Завдяки цьому ми отримуємо більше даних, які допоможуть зрозуміти поведінку сонячних циклів, що, своєю чергою, сприятиме точнішому прогнозуванню часу сонячних максимумів і мінімумів, а також сили майбутніх сонячних циклів.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше