Астрономи змогли за допомогою супутника відобразити сонячне затемнення «з боку»
Сонячне затемнення — досить рідкісне явище. Однак 14 грудня жителі Чилі та Аргентини могли спостерігати повне сонячне затемнення. Цікаво, що його змогли показати зі супутника — знімки вражають.
Для цього використовувався геостаціонарний супутник Національного управління з дослідження океанів та атмосфери (NOAA). Астрономи змогли зняти рух місячної тіні по земній кулі. На превеликий жаль, інша частина планети, за винятком цих двох країн (Чилі та Аргентини), виявилася позбавлена можливості спостерігати таке природне явище. Наступного разу повне сонячне затемнення можна буде побачити на території Канади, Гренландії й Азії в червні 2021 року.
Today's total #SolarEclipse was the only total solar #eclipse of the year. Although it was mainly visible from Earth in parts of South America, #GOESEast had a perfect view of the moon's shadow moving across the Earth. pic.twitter.com/AlU0E8eGsW
— NOAA Satellites (@NOAASatellites) December 14, 2020
21 грудня 2020 року можна буде побачити зближення Сатурна та Юпітера на максимально близьку один одному відстань. Вони зближуються кожні 20 років, проте так, як зараз, вони зближувалися 800 років тому — в 1226 році. Коли планети зближуються, між ними утворюється промінь світла, який на небі виглядає як яскрава зоря. Її називають Різдвяною зіркою та Вифлеємською зіркою. Сонячне затемнення утворюється, коли Сонце, Місяць та Земля шикуються в одну лінію. Від цього потік світла від зірки перекривається нашим земним супутником та на небі можна спостерігати чорний диск з яскравим ореолом.