Atlas хоче запустити в Україні виробництво дронів, але зіткнулася з бюрократичними складнощами

Схоже що українські чиновники й далі руйнують інвестклімат країни та намагаються щосили заважати закордонним виробникам відкривати свої підприємства в Україні. Лише за останній рік кілька іноземних компаній захотіли побудувати в Україні свої заводи. Дві фірми з них займаються виробництвом безпілотників. Доки турецький Baykar успішно рухається на шляху до будівництва майданчика, завдяки прямій протекції Офісу Президента, латвійська компанія Atlas зіткнулася з проблемами.

Що відомо

Торік генеральний директор Atals Іван Толчинський (Ivan Tolchinsky) розповів про плани створити науково-дослідний центр та підприємство для виробництва безпілотних літальних апаратів. Але компанія зіткнулася з проблемами.

Якщо науково-дослідний центр було організовано, то запуск виробництва відкладається через деякі бюрократичні процесори. У зв’язку з цим відкриття заводу, заплановане на початок 2023 року, переноситься.

Водночас Іван Толчинський зазначив, що Atlas продовжує постачати Україні дрони. Зокрема, з грудня минулого року компанія з Риги передала Збройним Силам приблизно 200 безпілотників Atlas Pro. Ба більше, 88% продукції Atlas експортується в Україну.

Латвійська компанія прагне розширити своє портфоліо. Вона почала працювати над мініатюрними дронами Atlas mini та micro-Atlas вагою приблизно 1 кг і 0,3 кг відповідно. Обидві системи все ще перебувають на стадії розробки.

При цьому Іван Толчинський підкреслив, що українські солдати частіше почали повідомляти про те, що Atlas Pro схильний до глушіння. Це пов’язано з тим, що росія намагається модернізувати свої засоби радіоелектронної боротьби. Інженери Atlas працюють над тим, щоб зробити безпілотник стійкішим до електронних атак. Зокрема, вони хочуть створити нову версію програмного забезпечення, яка дозволить використовувати Atlas без інтернету або стільникового зв’язку.

Джерело Defense News

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше