Авіаційна компанія Вектор розробила новий бойовий “Кіборг”для ВСУ
Незабаром ВСУ поповниться новим видом бойової техніки. Про це повідомляє Армія Inform. Авіаційна компанія “Вектор” розробляє для ЗСУ легкі багатоцільові вертольоти ВМ-4В “Кіборг”.
За словами генерального директора компанії Анатолія Козубенко, особливістю ВМ-4 є наявність двох поршневих двигунів. Зарубіжних аналогів йому немає. Завдяки 2 двигунам вертоліт можна безпечно посадити, якщо відмовить один. Також зручно літати в густонаселених містах, над лісами та морями, де потрібен особливо високий ступінь маневрування та безпеки.
У гелікоптера буде гібридно-силова установка (в разі проблем з двигуном вона деякий час може працювати на акумуляторі). Корпус ВМ-4 являє собою конструкцію обтічної форми, виконану з композитних і алюмінієвих матеріалів. У поєднанні з невеликими розмірами вертоліт стає малопомітним для радарів. Він залишає набагато менший тепловий слід, і тому є невидимим для ракет з інфрачервоною головкою самонаведення.
Козубенко також зазначив, що ВМ-4 має різні модифікації – для військових, поліції, медиків тощо. Однією з них є легкий штурмовик ВМ-4В “Кіборг”, який здатний в залежності від потреб, може нести на собі некеровані ракети АР-8, керовані ракети АР-8Л, протитанковий ракетний комплекс “Бар’єр”, кулемети ПКМТ. “Кіборг” може бути ефективним в локальних військових операціях проти ворожих танків, піхоти, здійснювати раптові рейди на ворожі позиції. У свою чергу, модифікація ВМ-4К “Нептун” є палубним вертольотом, який зможе, крім ракетної зброї та кулемета, нести на собі гідроакустичні буї та глибинні бомби для боротьби з підводними човнами.
Інші модифікації ВМ-4 можуть використовуватися для доставляння боєприпасів або евакуації поранених.
Гендиректор зазначив, що ціна одного базового ВМ-4 становить близько 350 000 доларів. В той час, як американські вертольоти такого класу вартують близько 1 500 000 доларів.
“Перспективна розробка українського багатоцільового вертольота досить дешева в порівнянні із зарубіжними аналогами і може дати поштовх вертолітобудування України. Більш того, всі деталі, за винятком двигунів і деяких комплектуючих – українського виробництва”, – йдеться в повідомленні.
Проект по ВМ-4 розрахований на 3 роки в 3 етапи, протягом яких буде здійснюватися розробка конструкторсько-технологічної документації, створення дослідних зразків, їх випробування і сертифікація, а також підготовка до серійного виробництва.
Іноземці вже зацікавилися ВМ-4. З однією з азіатських країн вже навіть підписаний відповідний протокол – вони зацікавлені в вертольотах української компанії для своєї поліції.