Авіаційні гідролокатори зможуть виявляти підводні міни та човни
Стенфордські інженери задумалися над створенням нової системи для вивчення морського дна не торкаючись поверхні води. Інженери впевнені, що нові відкриття значно спростять створення карти морського дна, та вивчення морського життя.
Радари й лідари можуть добре виявляти об’єкти на поверхні, проте вода добре поглинає сигнал, захищаючи морське дно від детального вивчення науковцями. Розв’язанням проблеми є сонари, проте їхній мінус у тому, що акустичні хвилі можна посилати тільки з-під води, в іншому випадку вони втрачають 99,9 відсотка своєї енергії. 0,1 відсотка, відбившись в глибині від якогось об’єкта, при поверненні назад через повітря знову втрачає 99,9 відсотка енергії. Новий спосіб отримання гідролокаційних даних з повітря придумали в Стенфордському університеті. Там виявили, що фотоакустичний сигнал дозволяє подолати водну поверхню хоча б в одному напрямку, пише New Atlas.
Система, отримала назву PASS, і працює наступним чином: дрон направляє у воду лазер з потрібною інтенсивністю. Його енергія поглинається, створюючи у воді ультразвукові хвилі, такі ж ефективні, як і хвилі сонара. Вони відбиваються від підводних об’єктів, перш ніж повернутися назад на поверхню.
Попри те, що зворотний рух з води через повітря позбавляє звукові хвилі майже всієї енергії, її залишається ще достатньо для того, щоб чутливі приймачі дрона вловили сигнал. Потім ПО, здатне коригувати рефракцію звукових хвиль по шляху з води в повітря, аналізує дані й створює 3D-зображення підводного об’єкта.
Перші випробували відбулися у ванні з водою. Він зміг виявити на дні металеву букву S. Далі планують провести великі випробування у відкритому морі з хвилями та течією. Однак, дослідники вже отримали підтримку ВМФ США та агентства ARPA-E, яке фінансує розробки в галузі енергетики. Очікується, що система PASS особливо корисна буде в області військових технологій для виявлення підводних мін та човнів.