Австралія задумала грандіозний проєкт з виробництва «зеленого» водню
Західна Австралія має намір прийняти у себе грандіозний проєкт з виробництва екологічно чистого палива, для чого будуть розгорнуті сонячні та вітряні ферми загальною потужністю 50 ГВт. Це більше, ніж забезпечить оголошений нещодавно проєкт в Казахстані. Втім, обидва проєкти поки тільки на папері, але кожен з них – це символ епохи декарбонізації та сходинка до більш грандіозних проєктів в якнайближчому майбутньому.
Енергія сонця та вітру нового австралійського проєкту WGEH (Західний хаб зеленої енергії) у своїй фінальній стадії реалізації повинна дозволити щороку виробляти до 3,5 млн тонн «зеленого» водню або до 20 тонн аміаку. Аналогічний проєкт німців в Казахстані буде дещо меншим – з енергетичними потужностями до 45 ГВт та 3 млн тонн водню на рік. На виконання кожного з проєктів буде потрібно близько 10 років або більше. Остаточне інвестиційне рішення по австралійському WGEH, наприклад, очікується у 2028 році.
Проєкт WGEH розробляється спільно InterContinental Energy з CWP Global та Mirning People. Компанія InterContinental Energy також планувала інший великий проєкт в Австралії – AREH (Asian Renewable Energy Hub) – для вироблення екологічно чистого палива з використанням 26-МВт потужностей сонця та вітру. Правда, новий міністр екології Австралії закрив проєкт AREH під приводом нанесення неприйнятної шкоди навколишньому середовищу. Не виключено, що консерватор може заборонити також проєкт WGEH. Однак поки це найбільший проєкт у світі для виробництва «зеленого» водню.