Бактеріальна терапія знищила рак підшлункової без рецидиву

Учені зі США представили вельми елегантне рішення для боротьби з пухлиною: вони вбили рак за допомогою бактеріальної терапії, використавши силу всіх вакцин, введених в організм раніше протягом життя. Перші тести показали дуже високу ефективність цього методу, крім того, вона надійно захищає і від рецидиву раку.

Ідея нового підходу, розроблена вченими з Массачусетського університету в Амхерсті, полягає у використанні пам’яті імунної системи для ліквідації раку. “Кожна людина вакцинована безліччю щеплень, і ми можемо використовувати це проти пухлини”, – пояснив автор роботи Ніл Форбс.

Щоб змусити імунні клітини атакувати ракові, вчені вирішили ввести вірусну молекулу в організм за допомогою сальмонели. Тестування концепції провели за допомогою білка курячого яйця овальбуміну, який доставили в пухлинні клітини підшлункової залози мишей.

Овальбумін швидко викликав антиген-специфічну реакцію імунних Т-клітин, які атакували ракові.

У 43% випадків лікування повністю знищило пухлину, а в решті випадків зупинило її ріст і подовжило виживання гризунів.

При повторному введенні ракових клітин в організм вилікуваних мишей рецидиву не відбувалося. “Це означає появу імунітету до раку”, – прокоментував Форбс.

Наразі вже є попередні успішні результати щодо раку печінки. Тепер учені планують удосконалити штам сальмонели, щоб зробити його повністю безпечним для організму людини. Після цього можна буде судити про перспективність клінічних досліджень.

Раніше інші вчені показали, що впоратися з раком підшлункової вдається, якщо позбавити пухлину поживних речовин. Отримані результати також дають велику надію на появу ефективних методів лікування раку, за якого п’ятирічна виживаність не перевищує 10%.

Джерело umass

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше