«БепіКоломбо» надіслав перші детальні фото Меркурія

Автоматичні міжпланетні апарати місії «БепіКоломбо» (BepiColombo) надіслали перші детальні знімки поверхні Меркурія, зроблені в ході недавнього дуже близького прольоту повз нього.

1 жовтня 2021 року апарати «БепіКоломбо» зробили дуже близький проліт повз Меркурія, опинившись на відстані в 199 км від планети. Під час прольоту проводився збір даних про планету за допомогою наявних в арсеналі наукових інструментів. Але оскільки проліт проходив над нічною стороною планети, то зйомка проходила з відстані близько тисячі кілометрів від Меркурія. 2 жовтня команда станції опублікувала перші знімки, надіслані на Землю. На них можна розглянути кратери й рівнини планети, а також деякі частини самих апаратів, наприклад антени.

BepiColombo

BepiColombo – спільна місії ESA-JAXA з дослідження Меркурія. Перелітний модуль MTM з двома орбітальними апаратами (європейським Mercury Planetary Orbiter і японським Mercury Magnetospheric Orbiter) стартував в жовтні 2018 року на ракеті Ariane 5.

Меркурій зараз найменш вивчена планета земної групи Сонячної системи – за весь час до нього літали тільки два апаратів: Mariner 10 і MESSENGER. Пов’язано це зі складнощами, зумовленими слабким гравітаційним впливом з боку планети й сильним – з боку Сонця. Відправлення зонду до Меркурія вимагає великої кількості маневрів. Раніше перелітний модуль MTM зробив три гравітаційних маневри – один біля Землі й два поруч Венери. 1 жовтня він здійснив перший з шести запланованих маневрів біля Меркурія.

Відділення перелітного модуля відбудеться тільки в жовтні 2025 року, а в грудні того ж року апарати повинні вийти на стабільну орбіту навколо Меркурія і розділитися. Наукова програма розпочнеться в березні 2026 року і номінально триватиме до травня 2027. Потім вона буде продовжена, якщо апарати зможуть і далі нормально виконувати робочі завдання.

Завдання в апаратів BepiColombo абсолютно різні – MPO буде досліджувати поверхню планети, а MMO сконцентрується на вивченні її магнітного поля і магнітосфери. Обидва містять масу наукових приладів для збору інформації, якої бракує про цю вельми цікавою планеті, яку багато хто досі помилково вважають найгарячішою в Сонячній системі.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше