Бережіть батарею: ТОП-5 причин уникати повного зарядження вашого смартфона

Існує поширене переконання, що батарея смартфона не любить зарядки більше, ніж на 80%. Мовляв, це скорочує термін її служби. Чи правда це? Давайте розберемося.

В епоху, коли технології проникають у кожен куточок нашого повсякденного життя, смартфони посідають особливе місце.

Без цих пристроїв більшість людей просто не уявляють свого життя. У смартфонах — наші банківські застосунки, месенджери і соціальні мережі, фотографії та відео тощо.

Смартфони — не дешеві іграшки. І витратившись на дорогу модель, ви, звичайно ж, захочете, щоб вона довго працювала. Зокрема, це стосується і довговічності акумулятора.

Поширена порада — ніколи не заряджати акумулятор смартфона більш ніж на 80% від його ємності, щоб продовжити термін його служби. Але наскільки правильна ця рекомендація?

П’ять причин не заряджати акумулятор смартфона більше, ніж на 80%

Якщо ви хочете продовжити термін служби акумулятора, уникайте заряджання більш ніж на 80%

Розгляньмо п’ять найважливіших аспектів твердження про «80%», щоб визначити його обґрунтованість.

Висока напруга

Сучасні смартфони оснащуються літій-іонними акумуляторами, відомими своєю ефективністю і здатністю вміщати значну потужність при компактних розмірах.

Однак ці батареї також чутливі до навантажень, і високі рівні напруги можуть виявитися згубними.

Зарядка понад 80% переводить батарею в стан високої напруги, що з часом може призвести до погіршення її стану.

Це більшою мірою проявляється в старих батареях і меншою — в нових, завдяки вдосконаленню систем управління батареями. Проте, навіть у сучасних акумуляторах регулярне перебування батареї в стані високої напруги призводить до зниження ресурсу.

Зайве тепло

Надлишкове тепло — найлютіший ворог акумулятора, а зарядка призводить до виділення тепла.

Під час заряджання телефону понад 80%, особливо якщо це відбувається швидко, можливе підвищення температури, що прискорює знос.

Цей фактор залежить не тільки від повного заряджання, а й від умов довкілля, конструкції телефону та електронного управління зарядкою.

Одна з причин, через які Apple і Samsung не поспішають оснащувати свої смартфони надпотужними швидкими зарядками, це якраз швидкий знос батареї. Сучасні китайські смартфони пропонують швидку зарядку потужністю понад 100 Вт. Найчастіше смартфони при такій зарядці дуже сильно нагріваються.

Цикли заряду

Кожен акумулятор має певну кількість циклів заряду (повний заряд від 0% до 100%), перш ніж його ємність почне знижуватися.

Заряджаючи батарею тільки до 80%, ви знижуєте навантаження на батарею і збільшуєте загальну кількість циклів до того, як вона почне деградувати. Це збільшує загальний термін служби батареї.

Ризик здуття батареї

Перезаряджання або постійне заряджання акумулятора до повної ємності може призвести до того, що з часом акумулятор може здутися через скупчення газів усередині нього. Таке здуття може призвести до пошкодження телефону, оскільки батарея тисне на інші внутрішні компоненти, а в крайніх випадках може навіть становити загрозу безпеці. Зупинка заряду на 80% знижує цей ризик.

Існує думка, що розбухання або здуття батареї — стара проблема нікель-металгідридних акумуляторів. Але це не так. До здуття можуть бути схильні і вельми сучасні літій-іонні та літій-полімерні батареї.

Розумна стратегія заряджання

Дотримання правила 80% заохочує користувачів до більш здорових звичок заряджання, наприклад, не залишати телефон увімкненим у розетку на ніч і не використовувати його під час заряджання, яке може призвести до перегріву.

Такі звички сприяють загальному збереженню здоров’я акумулятора, не обмежуючись однією лише відмовою від зарядки понад 80%.

Що ще потрібно знати про заряджання смартфонів

Виробники не дрімають і намагаються допомогти своїм користувачам справлятися з проблемою «80%».

Так, і Samsung, і Apple, і низка інших компаній дають можливість вибору в меню особливого режиму продовження життя акумулятора. Він дає змогу автоматично відключати зарядку при досягненні 80−85% заряду.

Отже, навіть якщо ви забудете відключити смартфон від зарядного пристрою, процес заряджання все одно буде автоматично зупинено.

Також у деяких виробників є налаштування, яке уповільнює заряджання після досягнення 80% протягом ночі й завершує його тільки ближче до моменту пробудження користувача.

Також існують оновлені системи управління акумуляторами, шляхом регулювання напруги та температури. Деякі сучасні смартфони вже здатні витримувати зарядку до 100% без істотних негативних наслідків, по суті, спростовуючи «правило 80%». Однак, ці рішення поки так і не стали масовими.

Наостанок

«Правило 80%» має під собою вагомі технічні підстави, пов’язані з хімічним складом літій-іонних батарей та їхньою чутливістю до навантажень і нагрівання.

Однак із розвитком технологій це правило не є універсальною директивою.

Необхідність відмови від зарядки понад 80% багато в чому залежить від конкретного пристрою, звичок користувача і складності системи управління акумулятором телефону. Для впевненості можна вибрати смартфон з удосконаленою технологією заряджання акумулятора або скористатися функцією інтелектуальної зарядки, якщо така є. Зрештою, оптимальним варіантом є збалансований підхід, що враховує як здоров’я акумулятора, так і зручність користувача.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше