Бета-версія Chrome поліпшила пошук, роботу з текстом та додала технології для браузерних ігор
Компанія Google розповіла про деякі нові експериментальні функції останньої бета-версії браузера Chrome. Деякі з них покликані спростити пошук в інтернеті та обмінюватись цікавим текстом, в той час, як інші орієнтовані на ігрове застосування.
Одне з нововведень в Chrome для Android дозволяє бачити деякі результати пошуку в адресній панелі навіть після переходу на сторінку. Таким чином, користувачі зможуть переходити на інший сайт з пошукової видачі, не повертаючись до повних результатів пошуку. Ця функція активується за допомогою прапора #continuous-search.
Ще одна тестова функція дозволяє створювати стилізоване зображення з тексту на сайтах. Це може бути корисним при оздобленні тексту, яким хочеться поділитися з друзями або в соціальних мережах. Ця функція доступна на Android-пристроях, вона активується прапором #webnotes-stylize.
Ще одна нова функція додає картки на сторінку «Нова вкладка». Це спрощує перехід до сайтів, які користувач відвідував раніше. Це можуть бути картки для сторінок рецептів, кошики покупок або документів на Google Drive. Ця функція доступна на ПК після активації через прапор #ntp-modules.
У бета-версії Chrome 94 також впроваджуються деякі нові веб-стандарти, які допоможуть поліпшити ігровий процес в браузері. Наприклад, API WebCodecs полегшить розробникам доступ до кодеків кодування/декодування відео, які вже включені в браузер і визначають, що робити з відеопотоками. Хоча вже існують методи відтворення відео в Chrome, вони не обов’язково призначені для хмарних ігор і забезпечують найменшу затримку. API WebCodecs створений, щоб уникнути накладних витрат, що спрощує передачу вхідного відеопотоку на екран якомога швидше, можливо, за допомогою апаратного декодування. Теоретично це також дозволить поліпшити продуктивність на більш повільних комп’ютерах.
WebGPU забезпечує веб-розробникам кращий доступ до ресурсів графічної підсистеми комп’ютера, дозволяючи їм підключатися до нативного графічного API. Простіше кажучи, цей інструментарій дозволяє проєктам веб-розробників безпосередньо звертатися до відеокарти, без необхідності залучати інші рівні, які можуть уповільнити роботу. В майбутньому ця технологія повинна спростити розробникам створення графічно насичених ігор, що запускаються в браузері, з залученням всіх можливостей графічних процесорів поточного покоління.