Безпрецедентне зростання: за останні три дні Telegram додав 25 млн нових користувачів
Павло Дуров поділився статистикою по зростанню актуальної бази користувачів в його месенджері Telegram. За його словами, вже в перший тиждень січня кількість активних місячних користувачів перевалила за 500 млн, але зростання продовжує прискорюватися.
Згідно з сьогоднішньою заявою засновника, тільки за останні 72 години до Telegram приєдналося 25 мільйонів нових користувачів. Це люди з усього світу — 38% з Азії, 27% з Європи, 21% з Латинської Америки та 8% з MENA (країни Магрибу та Близького Сходу). Месенджер відчуває зараз стрімке зростання навіть в порівнянні з минулим роком, коли спостерігалося в середньому 1,5 млн нових реєстрацій в день.
«Протягом усієї нашої 7-річної історії захисту конфіденційності користувачів у нас бували сплески завантажень. Але на цей раз все по-іншому. Люди більше не хочуть обмінювати свою приватність на безкоштовні послуги. Вони більше не хочуть бути заручниками технологічних монополій, які, здається, думають, що їм все зійде з рук, поки їх застосування мають критичну масу користувачів», — вважає пан Дуров.
За словами керівника, Telegram вже став найбільшим притулком для тих, хто шукає комунікаційну платформу, орієнтовану на конфіденційність та безпеку. Компанія дуже серйозно ставиться до цього кредиту довіри й обіцяє не підвести понад пів мільярда користувачів. Дуров згадав свою публікацію 2018 року, в якій називав користувачів єдиним пріоритетом платформи; вказав на відсутність у Telegram акціонерів та рекламодавців; відмова від угод з маркетологами, обробниками даних або державними установами. «Ми так чинимо, бо не розглядаємо Telegram як організацію або додаток. Для нас Telegram — це ідея; ідея про те, що кожен на планеті має право бути вільним», — писав Павло Дуров тоді.
Сплеск інтересу людей до Telegram багато хто пояснює резонансною новиною про те, що в результаті змін правил WhatsApp збирається активніше ділитися даними з батьківською компанією Facebook. Вплив могли надати й не менш резонансні блокування аккаунтів президента США Дональда Трампа (Donald Trump) в популярних соціальних мережах після протестів його прихильників. Крім того, через недостатнє цензурування публікацій популярна серед американських правих соціальна мережа Parler була заблокована в Google Play, Apple App Store, а Amazon відмовила їй в послугах хостингу — все це теж могло спонукати людей до пошуку альтернативних майданчиків.