Бійцям ЗСУ та Нацгвардії в тилу з 1 лютого зменшують зарплату

Бойові виплати 100 тис. грн на місяць будуть збережені для українських військових, які перебувають на лінії зіткнення. Те саме стосується сімей полонених і зниклих безвісти.

В Україні змінюють підхід до нарахування заробітних плат для бійців Збройних сил України та Національної гвардії, які перебувають у тилу, тепер вони отримуватимуть менше. З 1 лютого виплати безпосередньо залежатимуть від районів перебування військових, складності й специфіки бойових або спеціальних завдань, що виконуються ними. Про це поінформували Сили безпеки та оборони в спільній заяві.

“Ідеться про застосування нового підходу до виплати 30 тис. і 100 тис. грн, запроваджених постановою Кабінету Міністрів України 28 лютого 2022 року №168”, — ідеться в повідомленні.

Скільки зароблятимуть ЗСУ та правоохоронці?

З 1 лютого 2023 року мінімальний рівень для Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України в тилу замість 30 тисяч грн становитиме не менше 20 100 грн. Радові та начальницькі склади Державної служби України з надзвичайних ситуацій і поліцейські отримають не менше 17 тисяч грн.

У Силах безпеки та оборони пояснили, що настав час змінити розміри зарплат залежно від місця, умов і особливостей проходження служби.

“Наразі всі військовослужбовці, включаючи строковиківіта курсантів, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тис. грн. Водночас бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередню участь у боях із противником, отримують абсолютно такі ж додаткові виплати — 30 тис.”, — сказано в повідомленні.

Скільки отримуватимуть бійці ЗСУ на лінії зіткнення?

Бойові виплати 100 тис. грн на місяць будуть збережені для українських військових, які перебувають на лінії зіткнення. Те саме стосується сімей полонених і зниклих безвісти — 100 тис. грн їм також зберігаються.

“Анонсовані зміни торкнуться виключно військовослужбовців і співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів вишів, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій”, — додали у відомстві.

Нагадаємо, у грудні 2022 року українським військовим збільшили зарплату на 37%. За словами заступниці голови Міноборони Ганни Маляр, формально загальна зарплата військових уже збільшилася на 60% — це посадовий оклад, виплати за звання, вислугу років та інші нарахування.

Раніше, 6 грудня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що за час повномасштабної війни Україна витратила на ЗСУ більше, ніж за 10 років. Загалом фінансування української армії коштувало уряду 1,13 трлн грн.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше