Білл Гейтс представив «туалет майбутнього», якому не потрібна вода (відео)
В останні роки Білл Гейтс приділяє все більше уваги своєму дослідницькому фонду, діяльність якого спрямована на розробку нових технологій у галузі санітарії. Останнім досягненням вчених та інженерів став унікальний туалет, якому в принципі не потрібна каналізація чи вода.
Один із засновників Microsoft Білл Гейтс останніми роками став дуже цікавитися питаннями санітарії. Його компанії вже не раз представляли цікаві розробки у цій галузі, призначені головним чином для країн, які мають серйозні проблеми з водопостачанням, в основному для африканських та азіатських держав.
Буквально днями Гейтс у Китаї представив нову розробку – туалет, який не потребує води. Це означає, що підключати новинку до каналізації немає потреби.
Суть нової розробки зводиться до того, що туалет не відправляє залишки життєдіяльності людини кудись довгою трубою з водою, а залишає все у спеціальній капсулі, після чого запускає процес переробки, який перетворить фекалії на добриво для сільського господарства за допомогою хімічних реагентів. За словами Гейтса, робота над цими проєктами зайняла у команди розробників роки, і тепер він повністю готовий до виходу на ринок.
Створення революційного туалету зі своєю утилізаційною станцією Білл порівняв з технічним прогресом 70-х, коли на ринку з’явилася компанія Microsoft і почалася повсюдна комп’ютеризація. Гейтс упевнений, що у найближчі десятиліття саме такий спосіб утилізації відходів «захопить» усі домогосподарства світу. Завдяки науково-технічному прогресу величезні очисні станції можуть стати непотрібними.
Туалет розроблений і створений за гроші благодійного фонду Гейтсів, на це було витрачено майже 200 млн доларів. Це зайняло майже сім років, але тепер остаточна модель готова до продажу.
Reuters звертає увагу, що Гейтс влаштував презентацію винаходу в Китаї зовсім не випадково. Лідер КНР Сі Цзіньпін запропонував і просуває трирічну “революцію в галузі туалету”. Він вимагає звернути увагу на такий важливий аспект як громадські вбиральні. До 2020 року в країні мають бути приведені у нормальний вигляд і обслуговуватися 64 000 громадських туалетів.
Гейтс не на жарт зацікавився темою природних відходів людини. Він прогнозує, що до 2020 року світовий ринок туалетів перевищить 6 мільярдів доларів.