BISTRO досліджує складну структуру магнітного поля туманності Котяча Лапа

Міжнародна група астрономів дослідила сусідню емісійну туманність та зореутворюючий регіон, який отримав назву Туманність Котяча Лапа, як частину дослідження BELD In STAR-Forming Region Observation (BISTRO). Результати цього дослідження, представлені у статті, опублікованій 24 грудня на arXiv.org, надають важливу інформацію про структуру складного магнітного поля об’єкта.

На відстані близько 4240 світлових років туманність Котяча Лапа (інші позначення: NGC 6334, Gum 64) – це високо масовий зіркоутворюючий комплекс, що знаходиться в межах галактичної площини. Туманність має форму нитчастої хмарної структури, що охоплює 1000 світлових років, і містить кілька зоряних областей.

Спостереження показують, що в NGC 6334 переважають як щільний хребет, пронизаний підкладками, так і дві схожі на хаби структури до його північно-східного кінця. Астрономи виявили, що сам цей хребет перебуває в процесі активного утворення зірок із великою масою, а вздовж або поруч з його гребеням визначені надкомпактні області HII, джерела мазерів та молекулярні потоки. Однак, не дивлячись, що щільність і структура швидкості колони як ниток, так і центрів туманності були ретельно вивчені, все ще дуже мало відомо про її магнітне поле (B-поле).

З метою вдосконалення наших знань у цьому питанні група астрономів на чолі з Доріс Арзуманіан з Університету Порту, Португалія, проаналізувала спостереження пилового поляризованого випромінювання при 850 мкм, отримані за допомогою приладу SCUBA-2 / POL-2 Джеймса Клерка Телескоп Максвелла (JCMT).

Щоб отримати уявлення про структуру Поля вздовж щільних ниток і поліпшити наше розуміння ролі магнітного поля в процесі формування зір, ми аналізуємо нові 850 мкм. Дані, отримані щодо NGC 6334 зоряно-льодової області, що спостерігається як частина Поля в спостереженнях за зореутворюючими регіонами (BISTRO) з використанням SCUBA-2 / POL-2, встановленого на телескопі Джеймса Клерка Максвелла (JCMT)“, – написали дослідники в статті.

Згідно з дослідженням, NGC 6334 демонструє складну структуру польового поля при спостереженні по всьому регіону (близько 33 світлових років), однак у менших масштабах кут поля полів неба (POS) змінюється узгоджено вершини мережі ниток.

Астрономи досліджували зміни поляризації та фізичних властивостей вздовж підкладки від їх зовнішньої до внутрішніх частин. Вони виявили, що у зовнішніх частинах магнітне поле POS виявляє переважно перпендикулярну або випадкову орієнтацію щодо гребенів підкладки, тоді як у внутрішніх частинах поле поля паралельне їх гребеням. Дослідники припускають, що така зміна відносної орієнтації вздовж підкладок може бути зумовлена перенесенням матеріалу вздовж їх гребенів на хребет і втулки.

“Ця зміна структури польового поля вздовж сублімантів може простежувати місцеві потоки швидкості речовини, що потрапляє на хребет і маточини”, – йдеться в документі.

Крім того, результати вказують на варіацію енергетичного балансу вздовж гребенів цих підкладок, від магнітно-критичного / надкритичного на дальньому кінці до магнітно-субкритичного біля хребта та центрів. Дослідження також виявило збільшення поляризованої фракції у напрямку до кластерів, що утворюють кластери зірок із високою колонкою.
Дослідники пропонують подальший моніторинг NGC 6334, здебільшого спостереження з більш високою кутовою роздільною здатністю, що може мати вирішальне значення для кращого розуміння ролі магнітного поля у збиранні речовини та процесах фрагментації, що призводять до утворення масивних зірок.

Джерело phys.org/news

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше