Bitcoin став офіційною валютою Сальвадора
З учорашнього дня в Сальвадорі дві національні валюти: традиційна, долар США, і зовсім нова – Bitcoin. Ця країна Центральної Америки стала першою, яка прийняла криптовалюта в якості законного платіжного засобу.
За три хвилини до опівночі 7 вересня за місцевим часом президент країни Наїд Букела (Nayid Bukele) написав у Twitter, що країна має намір цим кроком «творити історію». При цьому попередньо він підтвердив, що Сальвадор купив 400 біткоїнів, що приблизно еквівалентно 20,9 мільйона доларів на момент покупки.
3 minutos para hacer historia. In 3 minutes, we make history. # BitcoinDay #BTC ????????
– Nayib Bukele ???????? (@Nayibbukele) September 7, 2021
Згідно з законом громадяни Сальвадору зможуть платити податки в біткоїнах, а магазини зможуть встановлювати ціни в цифровій валюті. Гроші, обмінені на криптовалюту, не оподатковуватимуть на приріст капіталу. Цей крок робить Сальвадор першою країною, яка офіційно має Bitcoin на балансі, зберігає і показує його як частину своїх резервів.
Сальвадор готувався до набрання чинності (взяли його в червні) протягом декількох місяців. Так, в серпні по всій країні встановили 200 банкоматів для зручності конверсії криптовалюти в долари США і назад. Також в Сальвадорі запущений власний цифровий гаманець під назвою Chivo, кожному користувачеві якого обіцяно 30 доларів біткоїнів для того, щоб стимулювати використання криптовалюти і розрахунки в ній.
Прихильники включення Bitcoin в ранг національних валют кажуть, що цей крок дозволить мігрантам спростити та здешевити відправку грошей додому в Сальвадор. І це важливо, тому що грошові перекази становлять понад 24% валового внутрішнього продукту країни, згідно з даними Світового банку. Є також думка, що цей крок дозволить поліпшити доступ громадян до фінансових послуг.
Втім, є й інша думка. Є побоювання, що прийняття такої нестабільної валюти може поставити під загрозу економічну стабільність країни. Досить згадати, як влітку біткоїн обвалився майже у два рази. Прийнятий в Сальвадорі закон вже призвів до того, що агентство Moody’s прийняло рішення знизити кредитний рейтинг Сальвадора. МВФ також попередив про потенційно дестабілізуючі наслідки нового закону.
Цікаво, що самому Bitcoin дії влади Сальвадора взагалі ніяк не допомогли: до кінця вчорашнього дня його котирування впали приблизно на 12%.