Біткоїн та Ethereum продовжили падіння та наблизилися до літніх мінімумів
Котирування біткоїну та наступного за ним альткоїну Ethereum продовжили стрімке падіння, подешевшавши за минулу добу на 8,97% та 13,61% відповідно. Відповідним чином відреагувала і світова капіталізація криптовалютного ринку — вона впала на 10,17% до позначки $1,64 трлн.
Ситуацію, що склалася, можна охарактеризувати як кризову: дві найбільші криптовалюти впритул наблизилися до попередніх мінімальних значень, які в обох випадках припали на 21 липня 2021 року, коли біткоїн коштував $29789,94, а за Ethereum давали $1786,45. На момент написання матеріалу вартість біткоїну становила $35712,20, а Ethereum оцінювався в $2500,12 — востаннє близькі до цих значення спостерігалися відповідно 26 липня та 4 серпня. Порівняно з листопадовими рекордами нинішня ситуація здається ще серйознішою: біткоїн подешевшав на 45%, а його ринкова капіталізація знизилася на $600 млрд. Капіталізація всього криптовалютного ринку з того моменту просіла більш ніж на $1 трлн.
Відзначається кілька причин негативної динаміки цифрових активів. Зокрема, це різке зростання американських 10-річних облігацій та намір ФРС збільшити відсоткові ставки. Інвестори кажуть, що криптовалюти фактично стали повноцінними інструментами фінансових ринків, і через свою нестабільність вони демонструють таку ж динаміку, як і будь-які інші активи з високими ризиками. Слідом за біткоїном і Ethereum різко подешевшали й інші криптовалюти, впали також котирування акцій криптовалютних компаній: активи Coinbase Global впали в ціні на 16%, а акції MicroStrategy – на 18%.
Можливо, це ще не кінець. Як повідомляє Bloomberg, уже в лютому адміністрація президента США опублікує першу версію загальнодержавної стратегії щодо цифрових активів, а урядовим відомствам буде доручено оцінити можливості та ризики криптовалюту. І, нарешті, ще одним чинником інвестори схильні вважати ініціативу ЦБ РФ щодо обмеження обігу цифрових активів у країні: під заборону можуть потрапити купівля-продаж криптовалют у Росії, їх використання як платіжний засіб, а також майнінг.