Бізнес аналітика: особливості інструменту
Вирішення управлінських завдань базується на величезній кількості фактичних та історичних даних. Тільки керуючись ними можна передбачити, чи будуть прийняті рішення та вжиті заходи правильними і раціональними. BI аналітика – інструмент, який допоможе відповісти на ключові питання. Він використовується для збору та аналізу існуючих бізнес-даних, які дають уявлення про історичні, поточні та прогнозовані події операцій. BI надає менеджерам комплексні бізнес-метрики, які підтримують прийняття більш ефективних рішень.
Сфера використання інструменту
Бізнес аналітика побудована на аналізі історичних даних і призначена для задоволення поточних потреб і запитів. Її призначенням є для формування стратегії виходячи з поточної ситуації. Business Intelligence відповідає на два основні питання:
- що відбувалося раніше;
- що відбувається в даний момент і чому.
Інструмент дозволяє виявити і виправити поточні помилки і ідентифікувати втрачені можливості. Він показує на яких саме завданнях необхідно зосередити свою увагу для досягнення успіху.
Для кого призначається бізнес аналітика
Такі інструменти бізнес аналітики як Power Bi аналітика чи Qlik відрізняються простотою. Вони надають зрозумілі дані бухгалтерам, менеджерам і маркетологам, тобто людям без технічних знань. Power BI є одним з найбільш популярних рішень. Дані тут організовані в легко зрозумілі звіти, які інформують про поточну ситуацію і надають легкий доступ до історичних даних. Інтерактивні інформаційні панелі, діаграми та зручні для читання звіти, як правило, прості для розуміння та вирізняються гнучкістю. Менеджер без сторонньої допомоги може порівнювати різні періоди, будувати діаграми, відстежувати динаміку і структуру.
Сучасні додатки для бізнес аналітики дозволяють керівникам приймати обґрунтовані бізнес-рішення, не потребуючи допомоги фахівця з обробки даних. Робота програмного забезпечення bi заснована на математичних моделях, технологіях машинного навчання, запитах користувачів. Важливою перевагою системи є відсутність необхідності в ручному управлінні. Одного разу налаштована відповідно до потреб бізнесу програма буде своєчасно завантажувати дані, отримуючи інформацію з підключених джерел. Завдяки такому інструменту користувач завжди матиме доступ до актуальних значень та показників і зможе скористатися ними без затримок, пов’язаних зі створенням звітів.