Блокчейн-компанія Solana, заснована українцем, презентувала власний криптосмартфон

Він коштує “всього” $1000 та надійде у продаж 8 травня

13 квітня у Сан-Франциско засновник Solana, українець Анатолій Яковенко, презентував власний смартфон компанії вартістю $1000 (для порівняння модель iPhone 14 Pro у США можна придбати за ціною від $999).

Як повідомляє Coindesk, криптосмартфон під назвою Saga інтегрований з блокчейном Solana, що допоможе користувачам здійснювати прямо з пристрою блокчейн-транзакції та керувати цифровими активами, такими як токени й NFT. Підтвердити транзакцію клієнт може за допомогою відбитка пальця, а ключі шифрування зберігатимуться в спеціальному сховищі Seed Vault. Зберігання ключів окремо від смартфона убезпечить їх від зламу, стверджують в Solana.

Спеціальні застосунки для пристрою можна завантажити в магазині Solana dApp Store. Компанія каже, що не буде стягувати 30% комісію – подібно до того як Apple і Google роблять у своїх магазинах. Видання Techspot, яке вже протестувало смартфон, зазначає, що нині доступні такі застосунки:

Чотири гаманці:

  • Phantom, Solflare, Ledger і Squads
  • Три програми DeFi: Marinade.finance, Jupiter і Mango
  • Три програми NFT: Nokiamon, Minty Fresh і TIEXO
  • Три соціальні програми: Dialect, Audius Music і urFeed
  • «Робочий простір» dApp

Пристрій має 12 ГБ ОЗУ та 512 ГБ вбудованої пам’яті, 6,67-дюймовий OLED-дисплей з частотою 120 Гц та 50-мегапіксельну основну камеру. Він побудований на апаратному забезпеченні від компанії OSOM, яка займається виробництвом смартфонів у Bay Area. І, за словами Solana, Saga дуже відрізняється від Solana Mobile Stack (SMS) – набору користувацьких доповнень, які інтегрують криптофункції в апаратне та програмне забезпечення телефону.

  • Блокчейн-компанія Solana була заснована у 2017 році. Стартап на той час представив блокчейн-протокол, який працював в рази швидше за Ethereum. Технологію нині використовують й для створення платформ інших компаній, які розробляють додатки й сервіси для децентралізованого інтернету.
  • Однак торішня криптокриза разом з падінням FTX Сема-Бенкмана Фріда (його Alameda Research була давнім інвестором Solana) вплинули на фінансові успіхи компанії. Як повідомляє видання Forbes, у четвертому кварталі 2022 року капіталізація токенів Solana обвалилася на 70% – до $3,6 млрд. Середні комісії за транзакції знизилися на 90,3%, виторг – майже на третину. Разом з тим у день презентації криптосмартфона капіталізація компанії відновилася до $9,7 млрд.

Анатолій Яковенко анонсував криптосмартфон ще 10 місяців тому, і тоді низка компанія, такі як криптовалютний гаманець Phantom, NFT-маркетплейс Magic Eden і FTX повідомили, що почали співпрацю із Solana в цьому напрямку. По суті цей телефон є спробою web3-галузі конкурувати з великими постачальниками технологій, такими як Apple, Microsoft і, звичайно, Android. З іншого боку, він спрямований безпосередньо на користувачів криптовалют.

Криптосмартфон від Solana надійде у відкритий продаж 8 травня, однак ті, хто оформив попереднє замовлення можуть отримати пристрій вже зараз. Власники Saga отримують USDC на суму $20 та 0,01 SOL, або $0,0026, як частину вітального пакета dApp store.

Нині смартфон сертифікований для продажу в 33 країнах, і компанія планує з часом розширити географію.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше