Болгарія виконала обіцянку і передала Україні 100 бронетранспортерів

Влітку 2023 року Болгарія повідомила, що збирається відправити Україні велику партію старих бронетранспортерів. Зараз з’явилася інформація, що вони вже в Україні.

Про це розповів міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев. Йдеться про 100 БТР-60. Спочатку Болгарія зібрала техніку по всій країні та звезла її до столиці. Першу партію відправили 7 березня, а другу – після цього. Зараз усі обіцяні БТР уже перебувають в Україні.

За словами міністра, передача техніки обійшлася Болгарії в 87 000 євро. Для цього міністерство оборони країни залучило 247 військовослужбовців і цивільних осіб з Командування логістичного забезпечення, Сухопутних військ і Служби військової поліції Болгарії. До речі, натомість Болгарія має отримати від США бронетранспортери M1117.

БТР-60 – це радянський бронетранспортер із колісною формулою 8×8. Його розробили в 1956-1959 роках. Він являє собою плаваючий броньований засіб, призначений для перевезення піхоти. БТР-60 оснащується водометним двигуном. Це дозволяє йому пересуватися по воді. БТР-60 був широко використаний у Збройних Силах країн Варшавського договору, а також у багатьох інших країнах. Незважаючи на свою застарілість, він залишався в експлуатації до початку XXI століття.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше