Boston Dynamics показала, як її двоногий робот Atlas стрибає та перекидається
Компанія Boston Dynamics опублікувала кілька нових відеороликів, що демонструють можливості її двоногого робота Atlas. У першому відео два роботи Atlas показують, як вони здатні справлятися з гімнастичними вправами. Вони ходять по похилих поверхнях, стрибають, долають сходинки, балансують, здійснюють перекиди.
Друге відео пояснює, як роботи досягають таких результатів. Atlas – це, по суті, дослідницький проєкт. Це передова машина, яка допомагає інженерам компанії розробляти більш ефективні системи контролю та сприйняття.
«На практичному рівні це платформа для наших досліджень та розробок», — говорить керівник відділу управління Atlas Бенджамін Стівенс.
Це дослідження охоплює, в тому числі роботу з гімнастичними вправами та паркуром.
Раніше деякі робототехніки критикували Boston Dynamics за те, що вона вводила людей в оману щодо можливостей своїх роботів. Стверджувалося, що подібні відео є чітко структуровані демонстрації — організовані процедури, що вимагають багато зусиль та коригувань, щоб виконати їх належним чином, показаним в роликах. Поки що не можна просто відправити робота на поле і дати йому вказівку зайнятися паркуром або гімнастичними вправами.
«Це не той робот, який просто чарівним чином вирішує зайнятися паркуром, це свого роду хореографічна процедура, дуже схожа на відео демонстрацій трюків на скейтборді або відео паркуру», — пояснює Бенджамін Стівенс.
У супровідному повідомленні в блозі інженери компанії більш докладно розповідають про те, як робот змінився за ці роки. Вони відзначають, що в минулих демонстраціях робот був по суті сліпим. Він просто робив задані дії, які були успішними доти, поки оточення залишалося незмінним. Але тепер для навігації він більше покладається на власне сприйняття, а це означає, що його дії меншою мірою заздалегідь запрограмовані, ніж було раніше.
«У цій ітерації паркуру робот адаптує поведінку у своєму репертуарі на основі того, що він бачить», — йдеться в повідомленні в блозі. «Це значить, що інженерам не потрібно заздалегідь програмувати стрибкові рухи для всіх можливих платформ та проміжків, з якими може зіткнутися робот».
І в порівнянні з попередніми гімнастичними вправами робота, сьогоднішнє відео примітне – рухи робота часом навіть виглядають трохи людськими. Наприклад, у фрагменті на 37 секунді, коли Атлас застрибує на платформу, він деякий час погойдується, а потім відновлює рівновагу. Такий динамічний відгук не можна запрограмувати заздалегідь.