Британська армія може бути укомплектована 30 тисячами бойових роботів
В ході інтерв’ю телеканалу Sky News начальник Штабу оборони Великої Британії генерал Нік Картер розповів про можливі наслідки пандемії і заявив, що вже в наступному десятилітті британська армія буде частково складатися з роботів. За словами Картера, армія веде розробки в декількох напрямках, а кількість роботизованих солдат може досягти 30 тис. в наступному десятилітті.
«Якщо я повинен прогнозувати на 10 років вперед, я думаю, у нас не повинно бути ніяких сумнівів в тому, що війна буде виглядати інакше. В майбутньому на полі бою будуть роботи – вони вже є і сьогодні », – повідомив генерал.
Уряд Великобританії вважає, що модернізація армії неминуча, і пояснює це кількома причинами. Нинішні покоління не зацікавлені в роботі на воєнізовані структури – зараз навчений персонал в армії Великобританії (допоміжні підрозділи, які не виконують військових завдань) становить 73 870 осіб при цільових показниках 82 050 осіб, пише The Guardian. Розвиток технологій також дозволяє заповнити цю прогалину – автономні та дистанційні системи найчастіше справляються з поставленими завданнями краще, ніж людина.
Міністерство оборони схвалило п’ятирічну стратегію, згідно з якою цільові показники по набору персоналу будуть знижені, а вільні кошти спрямовані на НДДКР. Ключові напрямки – автономні та дистанційно керовані машини, включаючи автомобілі і безпілотники.
У майбутньому, на думку генерала, армія може складатися зі 120 тис. бойових одиниць, 30 тис. з яких будуть роботами. При цьому він обмовився, що це його припущення, подібних чітких планів поки немає.
«Очевидно, ми збираємося виступати за щось подібне. Нам потрібні довгострокові інвестиції, тому що з ними ми впевнені в модернізації », – пояснив Картер.
Поточна загальна чисельність армії Великобританії (сухопутні сили, ВМС і ВПС) становить 180 тисяч осіб, а з урахуванням підрозділів територіальної оборони досягає 225 тисяч.
Одна з перших розробок армії Великобританії вже відома – це дрон I9 з шістьма гвинтами та двома автоматичними рушницями. Безпілотник поставляється з вбудованим ШІ, здатний штурмувати будівлі та орієнтуватися в невеликих приміщеннях. Цільове застосування дрона – штурм будівель, як правило, в умовах бойових дій в містах, які викликають одні з найвищих втрат особового складу. При цьому програмне забезпечення цього робота передбачає як дистанційне керування, так і автономне виконання завдань.
Що стосується пандемії коронавірусу, то Картер побоюється економічної нестабільності, яка часто призводить до ескалації та збройних конфліктів. На питання про потенційні світові війни, генерал відповів, що світ стає «дуже невизначеним і тривожним місцем», тому країни повинні усвідомлювати ризики переходу одного з численних регіональних конфліктів у світову війну.