Частині українських студентів можуть скасувати стипендії – у МОН розповіли подробиці

Деяким українським студентам можуть скасувати стипендії. Йдеться про тих, хто під час навчання перебуває закордоном. Однак для тих, хто залишився в Україні, ситуація навпаки може стати краще. Для цих людей стипендії будуть збільшувати.

Про це заявив заступник міністра освіти й науки України Михайло Винницький в ефірі телемарафону.

Він зауважив, що першочергово потрібно допомагати тим студентам, які залишаються в Україні. За його словами, саме вони будуть відбудовувати країну після завершення війни Росії проти України.

“Питання стипендіального забезпечення студентам, які перебувають за кордоном, буде перекрите, і це означатиме, що у нас буде економія коштів, яка дасть змогу збільшити стипендії для тих, хто в Україні. Ми маємо допомогти студентам, які навчаються в Україні, які будують нашу країну разом з нами, щоб вони дійсно мали можливості вчитися”, – сказав заступник міністра.

Нині Міносвіти, за зверненням президента України, має провести аналіз кількості студентів, які перебувають за кордоном. Після цього студентам, які навчаються на бюджетній формі, треба буде зробити вибір, чи будуть вони навчатись далі, перебуваючи за кордоном, проте вже за власний кошт.

Винницький наголосив, що передусім стипендія призначена для тих студентів, професії яких будуть потрібні для перемоги та відбудови України.

Що треба знати про мобілізацію студентів в Україні

Раніше ми розповідали вже про те, що у зв’язку з воєнним станом відбувається загальна мобілізація військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Але студенти мають право на відстрочку від призову за умови, що вони здобувають освіту за денною формою. Це стосується осіб, які навчаються в:

  • училищах;
  • коледжах;
  • закладах вищої освіти;
  • докторантурі;
  • аспірантурі.

Але існує виняток із правила. Виходить, що саме під час академічної відпустки студента можуть мобілізувати, якщо він не має інших підстав для відстрочки від служби, наприклад, через непридатність за станом здоров’я.

Це пояснюється тим, що фактично у період академвідпустки людина не навчається. Саме тому право на відтермінування скасовується. Окрім того, будь-якого студента можуть призвати на службу за власним бажанням. Це також стосується здобувачів освіти в іноземних ЗВО.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело progroshi.
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше