ChatGPT пам’ятає все: як видалити історію чату та врятуватися від “зливу” даних

Нейромережа від OpenAI запам’ятовує розмови з користувачами та може використовувати їх у спілкуванні з іншими. Це вже призвело до кількох скандалів, пов’язаних із хибними звинуваченнями.

Чат-бот ChatGPT від компанії OpenAI може збирати особисті дані, що турбує багатьох дослідників та політиків. Видання Wired розкрило, як користувачеві видалити інформацію про себе та не допустити витоку.

ChatGPT збирає дані користувачів: чим це небезпечно

ChatGPT генерують текстові відповіді, використовуючи велику базу даних, і OpenAI не розкриває яких саме. Ніхто поза межами компанії точно не знає, яку частину Інтернету (включаючи особисту інформацію людей) штучний інтелект засвоїв у процесі навчання. Самі розробники стверджують, що користувалися трьома джерелами: відкритими даними з Інтернету, даними, отриманими за ліцензією, та інформацією, вказаною користувачами в чаті.

За останні півроку популярність ChatGPT дуже зросла, а разом із нею і ризики для безпеки. Коли люди експериментували з чат-ботом, ставлячи йому питання про своє життя та друзів, спливли очевидні проблеми — ШІ надав фальшиві газетні статті, які містять неправдиві заяви про конкретних осіб. Наприклад, ChatGPT назвав мера округу Хепберн у Австралії Браяна Худа винним в отриманні хабара, а професору права приписав скандал із сексуальними домаганнями.

OpenAI попереджає, що ChatGPT може надавати неточну інформацію, як виявилося, це стосується навіть роботи та хобі. Регулятори по всьому світу вивчають проблеми, пов’язані з тим, як OpenAI збирає дані, які він використовує для навчання нейромереж і як надає інформацію про реальних людей. Італія тимчасово заборонила ChatGPT в країні, її приклад незабаром може наслідувати Канада.

Як захиститися від витоку даних через ChatGPT

Після кількох скандалів OpenAI запропонувала інструменти та процеси для захисту інформації. Зокрема, компанія надала форму запиту на видалення особистих даних для користувачів з Європи та Японії. Втім, це стосується лише тих відомостей, які ChatGPT надає користувачам, а не отриманим для навчання.

Щоб видалити дані, потрібно відкрити форму, вказати в сервісі ім’я, електронну пошту, країну, особу, від імені якої подається заява, чи є ви публічною особистістю, наприклад, артистом. Потім OpenAI вимагатиме вказати, які саме дані були розкриті іншим, і надати доказ — підійдуть скріншоти. Насамкінець компанія попросить підтвердити правильність даних, і що користувач розуміє: OpenAI не завжди може видалити інформацію. Розробники пообіцяли балансувати між “конфіденційністю та свободою слова” при ухваленні рішень.

Варто враховувати, що ChatGPT може запам’ятати всі розмови з користувачами, а потім використовувати їх для відповіді на запитання іншим людям. Щоб запобігти витоку, можна видалити історію чату.

Інструкція, як видалити історію ChatGPT:

  • відкрити ChatGPT;
  • натиснути на профіль користувача в нижньому лівому куті екрана;
  • вибрати “Параметри”, а потім “Керування даними”;
  • вимкнути функцію історії чатів та навчання.


Після цього все, що людина пише про себе ChatGPT, наприклад, інформація про особисте життя та роботу, не має з’являтися у майбутніх ітераціях великих мовних моделей OpenAI. Як запевняє компанія, при відключенні історії чату розмови з ШІ зберігатимуться протягом 30 днів “для відстеження зловживань”, а потім видаляться.

Джерело Wired

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше