Чехія передала Україні нову партію вертольотів Мі-24

Чеський уряд санкціонував передачу останніх двох гелікоптерів Мі-24 Україні в рамках підтримки проти російської агресії, повідомляє Denikn. Йдеться про два повітряні судна з бортовими номерами 3365 та 3366.

За словами міністерки оборони Яни Чернохової, це були останні вертольоти радянського виробництва з серії Мі-24/35, які перебували на озброєнні Чехії понад 40 років.

Рішення про таємну передачу цих гелікоптерів було прийнято з метою допомоги Україні у її боротьбі проти російського вторгнення. Чернохова також зазначила, що Чехія вже не має іншої техніки, яку б могла передати.

Мі-24 – це радянський вертоліт підтримки піхоти. Концепція Мі-24 передбачає тісну взаємодію з бронетанковими та піхотними частинами під час широкомасштабного військового конфлікту. До речі, Мі-24 є одним із символів війни в Афганістані. Сьогодні вертоліт стоїть на озброєнні багатьох країн, включно з Україною.

Також, нагадаємо що перші снаряди в рамках чеської ініціативи мають прибути до України не пізніше червня — повідомляє Міноборони Чехії. Нагадаємо, що президент Чехії Петр Павел оголосив на Мюнхенській безпековій конференції що його країна знайшла до 800 тисяч артилерійських снарядів, які можна за кілька тижнів відправити в Україну, яка наразі відчуває значний брак артилерії на полі бою.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше