Через 50 років розкриють контейнер із зразком місячного ґрунту місії Apollo-17
Вчені Європейської космічної агенції (ESA) проведуть розпакування незвичайного різдвяного подарунка. Шоста успішна (і остання) висадка людей на Місяць відбулася 11 грудня 1972 року. Майже через 50 років дослідники за допомогою спеціального обладнання відкриють контейнер зі зразком місячного ґрунту 73001, який доставили на Землю в рамках місії Apollo-17.
Все для аналізу газоподібних летючих речовин. Це дозволить вченим краще зрозуміти геологію Місяця та розробити більш досконалі інструменти та методи відбору проб для майбутніх місій. Розкриття пройде в рамках більшого проєкту Apollo Next-Generation Sample Analysis (ANGSA). А ESA вперше візьме участь у ньому. Очікується, що це відбудеться «найближчими тижнями».
Відкриття та аналіз цих зразків зараз, з новими технічними досягненнями з часів епохи Apollo, може дозволити зробити нові наукові відкриття про Місяць
Франческа та її колега Тімон Шильд у листопаді доставили до американського Космічного центру імені Ліндона Джонсона (NASA) інструмент для розкриття контейнера та розпочали навчання команди обробці місячних зразків. У контейнері сподіваються виявити слабозв’язані гази, такі як водень, гелій та благородні гази.
Зразок місячного ґрунту ніхто не чіпав з того часу, як його забрали з Місяця астронавт Юджин Сернан. Він відібрав ґрунт зі зсуву, який каскадом спускався в долину Таурус-Літтроу, вбивши в поверхню супутника циліндричну трубу завдовжки 70 см.