Через нові штрафи для “ухилянтів” в Україні стає можливим відбирання майна в громадян

В Україні розглядається можливість посилення покарань для тих, хто уникає мобілізації. Як повідомив член комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук, ініціатива включає блокування банківських рахунків та арешт майна через адміністративне судочинство. Ці заходи прийняті через те, що збільшення штрафів може не спрацювати, оскільки не всі зможуть або захочуть їх сплачувати. Осадчук зазначив, що така ситуація може перевантажити судові виконавчі служби великою кількістю проваджень.

“Це великі гроші для Києва, для мене. А для якихось провінційних міст і сіл – це дуже великі гроші. Тобто, скоріш за все, в нас буде масова ситуація, коли ці штрафи не будуть оплачені громадянами, бо в них просто може не бути грошей або вони не захочуть це робити. І, звичайно, тоді включається процедура виконавчого провадження, а таким чином можна буде блокувати рахунки й накладати стягнення на майно”, – пояснив Осадчук.

Нагадаємо, згідно з новим законом №10379 про посилення відповідальності за військові правопорушення, збільшені штрафи. За порушення законодавства про мобілізацію штраф складе 34-85 тис. грн, а за порушення в особливий період від 153 тис. до 204 тис. грн (раніше було 3400-8500 грн). Для Києва середня зарплатня становить 20-25 тисяч гривень, а для провінції часто такі суми фантастичні. Тому, нові штрафи будуть платити тільки у великих містах,  і то не завжди.

Народний депутат також згадав, що Міністерство оборони та Кабінет Міністрів України відновлюють ідею з грудня 2023 року про блокування рахунків, хоча спочатку вона була відхилена Верховною Радою як неконституційна. Тепер це вирішили реалізувати через законні процедури. На людину накладається штраф, часто цей штраф не буде сплачений, далі суд накладає арешт на майно і рахунки. Тобто, в будь-якому разі, ТЦК надані такі права, які, напевно, навіть в росії виглядають фантастикою.. Чи призведуть такі репресії до збільшення кількості мобілізованих, питання риторичне.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше