Чому аеропорт Львів не може приймати літаки зараз
Аеропорт «Львів» міг би відновити роботу в рамках гуманітарного коридору, заявив на початку червня начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Це одна з важливих речей, на яку ми дуже чекаємо. Ми сподіваємося, що оскільки зараз є зерновий коридор, то може бути і гуманітарний [повітряний коридор], забезпечений Європейським Союзом», — сказав Козицький.
Проте атака Львова 20 червня дронами-камікадзе Шахед підтвердила факт — доки триває війна, забезпечити безпеку цивільних літаків буде неможливо, і тому наразі їхніх польотів не буде.
За офіційними даними Повітряних сил ЗСУ, військові збили 32 із 35 ударних дронів Shahed-136/131, які росія випустила по інфраструктурних та військових об’єктах України.
Максим Козицький повідомив, що вранці 20 червня у Львові було три влучання в об’єкти критичної інфраструктури.
«Покрити всі напрямки тими системами, які є — великого та середнього радіусу дії — сьогодні неможливо. ППО розташоване там, де це найбільш необхідно, захищаючи великі міста, інфраструктурні об’єкти, об’єкти атомної енергетики та лінію фронту», — пояснив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі «Радіо Свобода».
За його словами, Україні банально не вистачає засобів ППО, щоб покрити країну ковпаком, як це зробили в Ізраїлі.
«[Шахеди] летять різними маршрутами, противник спеціально планує так, щоб розосередити нашу увагу, заплутати ППО. Так він виснажує наше ППО і дізнається про місця розташування наших зенітних ракетних систем», — додав Ігнат.
Усі аеропорти України закриті на прийом цивільної авіації з 24 лютого 2022 року. З того моменту з аеродромів вилетіли лише чотири цивільні літаки. Свої повітряні судна за спеціальною процедурою та без пасажирів на борту за межі України евакуювали авіакомпанії «Роза Вітрів», Wizz Air та SkyUp.