Чи можуть в Україні знову запровадити карантин через COVID-19: у МОЗ дали відповідь

У зв’язку зі зростанням захворюваності на COVID-19 та інші респіраторні вірусні інфекції запровадження карантину в Україні в зимовий період є цілком можливим.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав головний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Ігор Кузін.

“Якщо подивитися по таких загальних нормах, то карантин під час зимового періоду є цілком можливим. І в багатьох регіонах він застосовувався як у “доковідний” період, так і скоріш за все буде застосовуватися навіть і зараз”, – сказав він.

Кузін пояснив, що традиційно з кінця вересня починається зростання рівня захворюваності на респіраторні інфекції як серед дітей, так і серед дорослих.

“Тому для таких регіонів, якщо там є перевищення епідемічного порогу, застосовуються локальні протиепідемічні заходи”, – зазначив головний санлікар.

Він нагадав, що до ковіду в період масової захворюваності на респіраторні в Україні закривали школи. Карантин тоді зазвичай тривав до двох тижнів.

“Після того, як коронавірусну інфекцію було прибрано з груп особливо небезпечних інфекційних захворювань, і після того, як загальний карантин в країні було припинено і, по суті, скасовано, ця норма єдина, яка зараз залишається працездатна. Тобто якщо перевищується епідемічний поріг (а він рахується сумарно “ковід + грип + інші респіраторні вірусні інфекції”), в такому випадку за рішенням місцевої влади можуть бути застосовані локальні протиепідемічні заходи”, – сказав Кузін.

За його словами, заходів стримування поширення вірусних інфекцій вживатиме влада на місцях.

“Чи буде це закриття шкіл? Чи буде це масковий режим, наприклад, в тому ж громадському транспорті? Чи буде це обмеження якоїсь торгівлі? Чи будуть це більш жорсткі якісь норми? Ці рішення мають приймати місцеві епідеміологи. І точно так само це відповідальність місцевої комісії ТЕБ і НС (комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій), яка розглядає такі ситуації й приймає фінальні рішення. Тому це цілком можливо”, – резюмував головний санлікар.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело espreso.tv
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше