Чим відрізняються медичні меблі від звичайних?
Кабінет лікаря – це святая святих, де медпрацівники з дня в день творять неймовірні дива, повертаючи людям втрачене здоров’я. І якщо театр починається з вішалки, то перше враження про лікувальний заклад справляють медичне обладнання і меблі. Зайшовши всередину, пацієнт повинен відразу почуватися впевнено й безпечно. А для цього в усіх приміщеннях – починаючи з рецепції й закінчуючи процедурною та маніпуляційною кімнатами – потрібно створити комфортний та функціональний простір. Якщо інтер’єр гармонійний, вмеблювання сучасне, а чистота бездоганна, відвідувач неодмінно перейметься довірою, заспокоїться й морально підготується до взаємодії з лікарем.
Які меблі повинні бути в сучасному медичному кабінеті?
Ви чудовий фахівець і відкриваєте приватну медичну практику? Тоді варто заздалегідь потурбуватися про те, щоб меблі лише своїм зовнішнім виглядом засвідчували вашу авторитетність та компетентність. Неодмінні атрибути кожного прогресивного закладу охорони здоров’я – медичні крісла: стоматологічні, донорські, процедурні, діалізні, отоларингологічні тощо. Вони необхідні для того, щоб пацієнт під час огляду зміг прийняти зручну позу й швидше адаптувався в кабінеті лікаря. Крім того, для кабінету лікаря знадобляться:
- Універсальні й спеціалізовані столи та столики. Для медичних закладів найкраще підійдуть скляні конструкції на металевих основах. Зверніть увагу, що акушерські й операційні столи вирізняються особливою конфігурацією та комплектацією.
- Зручні стільці, крісла та канапки для холу, ресепшн, оглядових, перев’язувальних і масажних кабінетів.
- Медичні ліжка на коліщатках для транспортування людей, тимчасово обмежених в рухах.
- Місткі секції, ящики, підставки, рухомі тумби для зберігання медичних препаратів.
- Функціональні візки для перевезення обладнання.
- Навісні та підлогові шафи для документів, одягу, інструментів та лабораторій.
Яким вимогам мають відповідати медичні меблі?
Меблі для закладів охорони здоров’я належать до окремого класу товарів, до яких висувають суворі вимоги. В Україні вони регламентуються стандартами ДСТУ, що дозволяє забезпечити безвідмовну службу протягом тривалого часу та комфорт лікарів і пацієнтів:
- Для виготовлення вмеблювання використовують надміцні види пластику, скла, металу чи інших матеріалів.
- Застосування надійних кріплень та відсутність гострих і необроблених кутів зводить до мінімуму форс-мажори й гарантує безпеку.
- Медичні меблі мають бути максимально компактними та функціональними. Наявність декоративних елементів не допускається.
- Важливі мобільність, простота при транспортуванні й можливість регулювати положення.
- Пересувне обладнання має оснащуватися коліщатками зі вбудованим стопором.
- Для забезпечення стійкості до корозії, появи паразитів на поверхнях та в прихованих відсіках медичні меблі покривають особливим матеріалом, який можна багаторазово дезінфікувати.
- Конструкції мають витримувати ультрафіолетове опромінення під час дезінфекцій та постійний механічний і хімічний вплив.
Якісне обладнання і меблі стануть запорукою успішної роботи медичного кабінету будь-якого профілю!