Clearview AI має намір зібрати базу фотографій всіх жителів планети
Діяльність компанії Clearview AI вже критикувалася з боку правозахисників. Влада Австралії наказала їй видалити зі своєї бази даних зображення осіб усіх громадян країни, попри те, що фотографії були зібрані з відкритих джерел. Однак, компанія обіцяє зібрати за рік базу на 100 млрд зображень, тобто в середньому по 12 фотографій на кожного жителя планети.
«Clearview AI розповідає інвесторам, що до кінця року планує зібрати 100 млрд фотографій у своїй базі даних, достатньо, щоб «можна було ідентифікувати майже кожну людину у світі», йдеться у фінансовій презентації за грудень, яка потрапила до рук журналістам із Washington Post. За даними Worldometers, зараз на Землі приблизно 7,9 млрд жителів.
Груднева презентація проходила в рамках залучення інвестицій, тому 100 млрд — це скоріше мета, ніж чіткий план. Однак, у презентації йдеться, що Clearview вже набрала близько 10% від заявленої кількості (з 3 млрд зображень до 10 млрд з початку 2020) і на місяць додає по 1,5 млрд. Якщо інвестори нададуть ще $50 млн, компанія зможе в тому лобіювати свої інтереси в урядах різних країн, щоб «виробити сприятливі закони».
Clearview AI створює базу із зображень, взятих із соціальних мереж та інших онлайн-ресурсів без згоди сайтів або людей на знімках. Facebook, Google, Twitter та YouTube вже зажадали, щоб компанія припинила збирання фотографій з їхніх сайтів та видалила ті, які вже зберегла. Представники Clearview заперечують з посиланням на те, що збір даних охороняє Перша поправка.
Збільшення фотобанку може бути пов’язане із розширенням бізнес-моделі, пише Ars Technica. Clearview збирається вийти за межі «сканування осіб для поліції», готова зайнятися спостереженням за працівниками гіг-економіки, а також розробляє низку нових технологій ідентифікації з ходи, визначення розташування людини по фотографії або сканування відбитків пальців здалеку.
Свої послуги Clearview надає лише урядовим агенціям та їхнім представникам, йдеться на сайті компанії. Поліція США використала її технології для пізнання учасників заворушень під час протестів Black Lives Matter та штурму Капітолію.
Минулого року депутати Європарламенту більшістю голосів проголосували за необхідність запровадження в ЄС повної та постійної заборони на автоматичне розпізнавання осіб у громадських місцях, оскільки подібні системи порушують «недоторканність приватного життя та людську гідність». Заборона також має бути запроваджена на створення будь-яких систем соціального рейтингу, прогнозування злочинів та використання алгоритмів у судовій сфері.