CycloTech показала прототип аеромобіля майбутнього на крильчатих рушіях (відео)

Через 15 років розробок та тестування австрійська компанія CycloTech, нарешті, представила свій перший концептуальний літальний апарат. Модель CruiseUp – особистий двомісний електричний аеромобіль для міжміських перельотів з унікальним двигуном CycloRotor, відомим у кораблебудуванні під назвою рушій Фойта-Шнайдера.

Корабельний крильчатий рушій був винайдений ще 1926 року австрійцем Ернестом Шнайдером, а незабаром компанія Voith побудувала перший експериментальний корабель, що використовує круговий рух рухомих лопатей. Така конструкція забезпечує водному транспорту відмінні маневрові якості. Той самий принцип використовують і співвітчизники Шнайдера з компанії CycloTech.

Стінки циліндричного рушія складаються з лопатей, які змінюють кут нахилу в міру обертання барабана. Така конструкція дає змогу обертати циліндри з більш-менш постійною швидкістю, і спрямовувати тягу майже безперервно під будь-яким кутом, щоб підніматися вгору, летіти вперед або назад, або навіть різко спускатися вниз.

Мінуси такої конструкції у швидшому зносі механізму, порівняно з пропелерами, і більшій масі, пише New Atlas. Інший недолік у тому, що лопаті створюють тягу лише час від часу, а от аеродинамічний опір — постійно.

Наразі не видається очевидним, що крильчасті рушії — найкраща альтернатива звичайним пропелерам для електричних апаратів вертикального зльоту та посадки через суттєву витрату енергії. Але якщо коли-небудь акумулятори стануть набагато більш ємними, то маневреність CycloRotor може стати вирішальним фактором: такий апарат зможе рухатися більш гладко і стабільно просто тому, що швидше виконуватиме коригувальні дії щодо поривів вітру.

Хай там як, CycloTech показала свій перший готовий прототип. Виглядає він як туфля на високих підборах, розміром приблизно з легковий автомобіль, але вміщує тільки двох людей, плюс залишається трохи простору для багажу. Рушіїв у нього шість, чотири добре видно по кутах, а ще два вбудовані спереду і ззаду кабіни й обертаються в поздовжній осі. Вони допомагають спускатися вниз, а також розвертатися та рухатися в сторони.

У повітрі апарат поводиться як мультикоптер — відсутність крил вимагає постійного обертання лопатей. Тож акумулятори потрібні великі. За максимальної швидкості 150 км/год запас ходу становить лише 100 км.

Утім, компанія не поспішає з масовим випуском і готова почекати до 2035 року, коли інші аеротаксі та пасажирські дрони наб’ють ґулі та закладуть фундамент нового типу повітряного транспорту. На той час і більш ефективні батареї з’являться.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше