Дачникам в поміч: як обрати надійний мотоблок?
Настала весна, а отже прийшла пора відкривати сезон роботи на присадибних ділянках та полях. Для того, щоб ці роботи пройшли максимально вдало, справжнім садівникам та городникам необхідно мати в господарстві такого незамінного помічника як мотоблок. Цей мінітракторець допоможе і зорати землю, і прибрати сніг чи листя на ділянці.
Що таке мотоблок та навіщо він потрібен?
Ручна обробка землі вже давно залишилася в минулому. На допомогу землеробам прийшли громіздкі неповороткі трактори, за допомогою яких обробляють великі поля. А господарям, чиї володіння обмежуються присадибною ділянкою, значно зручніше користуватися менш габаритною технікою, а саме — мотоблоком.
Як приклад можна розглянути мотоблок Зірка — це такий відносно невеличкий агрегат, який поєднує в собі компактність розмірів та необхідний аграріям функціонал. Потужності цього агрегату можуть позаздрити більшість виробників подібної техніки, адже мотоблок Зірка має у своєму розпорядженні аж десять кінських сил. Це наближує його до повноцінних тракторів, особливо, якщо взяти до уваги доволі велику глибину культивації ґрунту — вона може сягати аж двадцяти сантиметрів.
Мотоблоки інших моделей мало відрізняються за своєю функціональністю та конструкцією. Всі вони двоколісні, оснащені двигуном внутрішнього згоряння. Їх основне призначення — культивація та рихлення землі. Проте, це не всі їх функції. Що ще може робити мотоблок? Розглянемо детальніше:
- Орати та боронувати землю.
- Садити та викопувати картоплю та інші коренеплоди.
- Підгортати землю, окучувати.
- Прополювати грядки.
- Перевозити різноманітні вантажі.
Такий різноманітний функціонал робить мотоблок незамінним помічником у господарстві, особливо у сільській місцевості, де майже кожен мешканець має власну присадибну ділянку.
Обираємо мотоблок правильно
Купівля сільськогосподарської техніки — це завжди серйозний крок. До вибору власного мотоблока треба підходити з розумом, враховуючи власні потреби та можливості, розмір ділянки та особливості ґрунту, габарити та потужність самого агрегата.
Зібравши ці фактори докупи, можна поділити всі мотоблоки на легкі, середні та важкі:
- Легкі. Маса таких мотоблоків ледве сягає 80 кілограмів, а потужність рідко перевищує 4 кінські сили. Вони чудово підходять для обробки ділянок площею від 1 до 10 соток. Нюансом у використанні легкої техніки є те, що двигун швидко гріється, тому необхідно періодично давати йому “відпочити”.
- Середні мотоблоки можуть важити до 130 кілограмів. Завдяки тому, що середній мотоблок може бути оснащений як бензиновим двигуном, так і дизельним, його потужність зростає до 10 “конячок”, що дозволяє обробляти земельні ділянки площею до 1 га.
- Важкими вважаються мотоблоки масою понад 130 кілограмів. Вони мають потужність понад 10 кінських сил і здатні безперервно обробляти великі площі землі, що робить їх незамінними для фермерів зі значними землеволодіннями.
Якщо ж обирати між бензиновим та дизельним двигуном, варто врахувати те, що бензиновий двигун значно легший за своєю масою і працює набагато тихіше. Але він буде ефективним лише на відносно невеликих ділянках з м’яким ґрунтом. Якщо ж земля важка в обробці та до того ж ділянка велика за своєю площею, то краще надати перевагу мотоблокам з дизельним двигуном. Він більш витривалий, призначений для важких робіт на, так би мовити, “довгих дистанціях”.
Замість висновку
Вибір надійної та довговічної сільськогосподарської техніки — це завжди непроста задача, яку треба вирішувати обґрунтовано, спираючись на достовірні факти. Якщо виникають труднощі, то, можливо, ця порада стане Вам у пригоді: візьміть листок паперу та ручку. Напишіть список необхідних функцій Вашої майбутньої техніки, обґрунтуйте кожен пункт, враховуючи особливості ділянки та власні фізичні можливості. В результаті складеться цілісний “портрет” агрегата, який і допоможе визначитись із вибором. Або можна зберегти свій час і звернутися по допомогу до професіоналів.