Деградація російських БМП-3: з грізного піхотинця до “штурмової гармати” з невиразними перспективами

На полі бою поблизу Куп’янська розгортається нова тактика: російські окупанти переобладнують свої БМП-3 на “штурмові гармати”.

БМП-3, хоч і має потужне озброєння, не справляється із завданнями на полі бою. Слабка броня робить екіпаж вразливим, а компонування машини не дозволяє їй ефективно вести вогонь.

Ефективність

З одного боку, використання БМП-3 як “штурмових гармат” дозволяє їм вести вогонь із закритих позицій на відстані до 4 кілометрів.

З іншого боку, броня БМП-3 не витримує вогню у відповідь, роблячи цю тактику ризикованою.

Альтернативи

  • Т-54/55: зняті зі зберігання танки показали себе ефективними “штурмовими гарматами”, але їхні запаси обмежені.
  • САУ “Пат-С”: проєкт 152-мм самохідної установки на базі БМП-3, про який було заявлено у 2023 році, але його реалізація ще не почалася.
  • 2С25 “Спрут”: самохідна гармата зі 125-мм гарматою, але з низькою захищеністю.
Деградація російських БМП-3: з грізного піхотинця на ” штурмову гармату” з невиразними перспективами
Дослідний зразок САУ 2С18 “Пат-С” на шасі БМП-3

Перехід до “штурмових гармат” з БМП-3 – симптом глибших проблем у російській армії. Це сумнівне, з точки зору ефективності, рішення може призвести до додаткових втрат.

Майбутнє бронетехніки окупантів залежить від здатності їхнього ВПК розв’язати проблеми із захистом і вогневою міццю. Ну а поки що колись грізний піхотинець перетворюється на “штурмову гармату” без виразних перспектив.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше