Десятки власних аналогів Shahed на місяць: Україна почала серійне виробництво БПЛА

В Україні на місяць уже випускають десятки аналогів іранських безпілотників Shahed.

Про це міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин заявив на щорічних зборах Європейської бізнес асоціації, передає видання Forbes.

За словами міністра, оборонна промисловість вийшла на серійне виробництво БПЛА, офіційну назву якого не розкривають, кажучи: “український Шахед”. Крім того, українські підприємства збільшили випуск інших продуктів, яких раніше збирали досить мало.

“Зараз маємо пристойні цифри”, — наголосив Олександр Камишин.

Як запевняє чиновник, кратне збільшення виробництва не задовольняє український уряд, який прагне зростання в десять і більше разів. За деякими напрямками таких показників уже досягнуто.

Олександр Камишин поділився, що Кабмін не планує об’єднувати бізнес із державною компанією “Укроборонпром”, оскільки інвестори активно розвивають приватний сектор. Водночас багато розробників БПЛА знайшли на державних заводах ресурси, які не змогли б отримати самі.

“У цьому плані “український Шахед” з’явився саме на державному заводі”, — поділився Олександр Камишин.

На початку листопада генеральний директор “Укроборонпрому” заявив про виробництво українського аналога Shahed. За його словами, в Україні виготовляють ударні дрони ще кращі за іранські, здатні пролетіти 1000 км, і їх уже замовляють Сили оборони для виконання бойових завдань.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше