Децентралізація енергетики: в Україні роблять ставку на малі та відновлювані джерела енергії

Відновлення енергетики в українській енергосистемі відбудеться не лише за відбудови старої теплогенерації, а й завдяки побудові кількох сотен нових станцій меншого розміру.

«Ми не можемо собі дозволити зараз обрати тільки один якийсь шлях. Нам треба і максимально відновлювати пошкоджене, і починати будувати нову генерацію, розподілену територіально. Тільки так», — повідомив в інтерв’ю для «Телеграф» голова правління ПрАТ «НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

За його словами, побудова нової генерації не буде швидкою й, можливо, це навіть не буде історія про зиму 2025/26 років. Але Володимир Кудрицький повідомив, що до початку опалювального сезону 2024/25 років будуть реалізовані перші проєкти «нової хвилі».

Нова розподілена генерація повинна буде через два-три роки повністю або майже повністю замістити існуючу теплову, як пояснив голова «Укренерго». «Причому це буде не заміна один в один, тобто мегават вугільної теплової електростанції на мегават газотурбінної станції або станції на біопаливі. Це буде заміна умовного мегавата ТЕС на мікс із промислових вітряків та сонячних батарей, великих накопичувальних систем, газових високоманеврених станцій, можливо, станцій на біопаливі», — зазначив він.

За його словами, замість 1000 МВт теплової вугільної станції буде 100 маленьких станцій по 10 МВт. Буде змінена структура енергоринку та й архітектура енергосистеми. Атомна енергетика залишиться основою української генерації. Але будуть розвиватися відновлювальні джерела енергії — сонячні та вітрові електростанції, тому що вони дешевші за всі інші. Крім того, голова «Укренерго» сподівається, що буде розвиватися гідроенергетика, бо це конкурентна перевага будь-якої енергосистеми. «Це завжди значить, що електроенергія буде дешевшою, і є гнучкість у системі, необхідна для балансування», — зазначив він.

За допомогою розподіленої генерації, за словами Володимира Кудрицького, вдасться убезпечити українську енергосистему від російських обстрілів.

«Ворогу буде складніше влучити у 200 невеликих електроустановок різного типу, аніж у 20–25 великих електростанцій», — сказав він.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше