«Дім Ґуччі» – сенсаційна історія неймовірного успіху і вбивчого розбрату
Жадібність може призвести до вбивства, а розкіш до божевілля. Такий основний лейтмотив документальної книги «Дім Ґуччі», написаної відомою американською письменницею та журналісткою, оглядачкою італійської моди Сарою Ґей Форден. Досвідчена авторка майстерно поєднала 2 взаємопов’язані історії: про драматичні взаємовідносини в родині Ґуччі та безпрецедентний злет однойменного бренду. Докладна розповідь ще раз підтверджує, що книги по історії успіху людей не лише надихають до власних звершень, а й можуть навчити не повторювати чужих помилок.
Захопливий сюжет, побудований на реальних подіях
Книга Дім Ґуччі розповідає про людей, поглинутих виром взаємного розбрату й постійних непорозумінь. Життя головних героїв сповнене постійним розбратом, нескінченною судовою тяганиною та взаємними звинуваченнями. І всі ці не надто приємні події завершуються замовним убивством та втратою права володіти власним брендом. Ґуччі безупинно ворогували, а тому змарнували все, що мали.
Яким був зліт бренду Gucci?
Засновник італійського бренду Gucci – Ґуччіо Ґуччі, який відкрив свою першу крамницю у місті Флоренція. Це сталося понад 100 років тому. Мережа торгових точок постійно розширюватися. Всесвітню відомість чоловікові принесла легендарна сумка Gucci Bamboo, створена дизайнерами компанії 1947 року. Аксесуар мав форму сідла та ручки з бамбука. Відтоді торговельна марка стала відомою на весь світ як виробник предметів розкоші й товарів класу люкс. Клієнтами родини Ґуччі були кінозірка Інгрід Бергман, актриса та супутниця князя Монако Грейс Келлі, дружина американського президента Жаклін Кеннеді та інші зіркові особистості.
Після смерті Ґуччіо управління компанією перейшло синам Родольфо та Альдо, які успадкували по 50 відсотків акцій. Брати мали різне бачення на подальший розвиток бренду. Родольфо продовжив виробляти елітний одяг та сумки. Альдо ж зосередився на виготовленні доступних парфумів, косметичок, ручок та інших аксесуарів, що виявилося дуже прибутковим. Проте такий вибір вдарив рикошетом по раніше створеній репутації.
Втрата сімейного бізнесу Gucci
У 80-х роках минулого століття Альдо посварився з сином Паоло, усунувши його від управління. Паоло натомість посадив батька за ґрати, повідомивши правоохоронним органам про ухилення від податкових зобов’язань.
Родольфо пішов із життя, залишивши свою частку сину, на ім’я Мауріціо. Нащадок взявся до реформ. Він погодився продати майже 48 відсотків акцій. Їх придбав бахрейнський фонд Investcorp, але Gucci продовжувала залишатися збитковою. 1993 року Мауріціо позбувся всіх своїх акцій. Відтоді жоден Ґуччі не керує компанією Gucci.
Але втратою власної торгової марки справа не завершилася. Колишня дружина Мауріціо Патриція Реджані 1995 року замовила його вбивство, щоб помститися та не втратити здобутого багатства. Після скоєння жахливого злочину жінка надовго сіла у в’язницю.
Книжка Сари Ґей Форден впродовж кількох років залишалася головним бестселером Європи та Сполучених Штатів Америки, широко відкривши завісу над залаштунками гламурного й безбідного життя.