Діряві санкції: росія за рік отримала чіпів майже на $2 млрд, половина з них — від великих компаній

Попри санкції, введені після вторгнення в Україну, росія 2023 року імпортувала високотехнологічні американські та європейські чипи на понад $1 млрд.

Як йдеться в матеріалі Bloomberg із посиланням на засекречені дані російської митної служби, агресор імпортував чипи американських виробників Intel Corp, Advanced Micro Devices і Analog Devices Inc., а також європейських — Infineon Technologies AG, STMicroelectronics NV і NXP Semiconductors NV.
В матеріалі зазначається, що більше ніж половину імпортованих напівпровідників та інтегральних схем за перші дев’ять місяців 2023 року було вироблено американськими та європейськими компаніями.

«За перші дев’ять місяців минулого року росія імпортувала чипів на суму $1,7 млрд, із них на $1,2 млрд, вироблених 20 великими компаніями. На частку дрібних виробників, зокрема з Європи і США, припадає $500 млн, що залишилися», — йдеться в матеріалі.

Із документів не випливає, що компанії порушили санкційне законодавство, і дані не вказують на те, хто експортував чіпи в росію, звідки їх було відправлено і коли їх було вироблено.

Усі опитані Bloomberg компанії заявили, що повністю дотримуються санкційних вимог, припинили діяльність у Росії, впровадили процеси та політику для контролю за дотриманням санкцій.

Як ідеться в матеріалі, переважна більшість заборонених технологій потрапляє в росію через реекспорт із третіх країн, зокрема Китаю, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів. США та ЄС працюють над тим, щоб заблокувати ці маршрути, приділяючи особливу увагу списку високопріоритетних товарів подвійного призначення та передових товарів, які були виявлені в російській зброї в Україні, або мають вирішальне значення для її виробництва.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше