Для літніх людей алкоголь виявився кориснішим за чай
Зрозуміло, йдеться про помірне споживання алкоголю, проте вчені виявили його профілактичну користь для людей старше 70 років, яким він звичайно протипоказаний. Їхня робота показала конкретні дозування та їхній вплив на здоров’я серцево-судинної системи.
У дослідженні взяли участь понад 18 тисяч людей похилого віку старше 70 років із США та Австралії. На момент старту експерименту у добровольців не було серцево-судинних захворювань, деменції та інвалідності, яка б обмежувала їх рухливість. Майже половина курили чи були колишніми курцями. Середній період спостережень становив майже п’ять років.
Спостереження показали, що помірне споживання алкоголю — від трьох до семи порцій в тиждень — було пов’язане зі зниженим ризиком серцево-судинних подій або смерті в порівнянні з тими, хто взагалі не дозволяв собі спиртного, пише Science Daily.
Одна порція алкоголю у жителів США становила приблизно 14 г, а у жителів Австралії – 10 г. На жаль, у роботі не згадується, які напої зазвичай віддавали перевагу добровольці.
Головним обмеженням роботи, на думку дослідників, є досить рідкісна вибірка — здорові учасники в цьому віці могли бути набагато більш фізично та соціально активними, що також позитивно позначається на стані їх здоров’я.
Поки що автори підкреслюють, що результати слід інтерпретувати з обережністю. Для остаточних висновків потрібні подальші дослідження. З попередніх робіт також відомо, що надмірне споживання алкоголю в будь-якому віці підвищує ризики багатьох хронічних захворювань, додали вони.
Раніше інша група дослідників показала, що соціальна ізоляція людей похилого віку провокує в їх організмі запалення — важливий фактор ризику багатьох хронічних захворювань.