До Землі летить унікальна рогата комета диявола: як і коли побачити

Рідкісна комета Понса-Брукса або рогата комета диявола промайне над землею найближчими тижнями.

Минулого року в липні через несподіваний спалах комета стала приблизно в 100 разів яскравішою, а хмара з пилу і газу, що оточує її ядро (кома), розширилася і почала нагадувати за формою підкову, зазначає Space.com. Через це рогата комета стала відома як комета диявола.

“Уперше цю комету виявив астроном Жан-Луї Понс 12 липня 1812 року. Спочатку він описав її як безформний об’єкт без видимого хвоста. Однак протягом наступного місяця комета стала настільки яскравою, що її можна було розгледіти на нічному небі неозброєним оком. Подальші розрахунки показали, що кометі необхідно близько 65-75 років, щоб облетіти Сонце”, – сказано в повідомленні.

2 вересня 1883 року американський спостерігач за кометами британського походження Вільям Брукс знову побачив цю комету, тому тепер вона носить імена обох дослідників.

Причини спалахів яскравості комети достеменно невідомі, але деякі астрономи припускають, що комета Понса-Брукса – рідкісний представник групи комет із вулканічною активністю на поверхні.

До кінця березня яскравість комети може сягати п’ятої зоряної величини й, отже, її може бути видно неозброєним оком. Водночас краще за можливості скористатися біноклем або телескопом.

“Ті, хто перебуває в північній півкулі, можуть побачити комету до 21 квітня, коли вона максимально наблизиться до Сонця. Далі об’єкт опуститься за горизонт і стане видимим для жителів південної півкулі. Найкраще спостерігати за кометою в ясну погоду із сільської місцевості – далеко від міських вогнів”, – повідомляє сайт програми Starwalk.

Повз Землю цього року пролетить унікальна комета, яку не бачили 80 тис. років. Небесне тіло C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) сяятиме яскравіше за зорі, тож комета буде видна неозброєним оком. Оскільки сама комета дуже рідкісна, про неї відома лише обмежена кількість інформації. Водночас експерти повідомляють, що вона дуже велика.

На цю мить комета мчить зі швидкістю 290 664 км/год. Вона зараз перебуває між Сатурном і Юпітером. Очікується, що вона підійде на мінімальну відстань до Землі 13 жовтня 2024 року.

Якщо ж C/2023 A3 вдасться залишитися цілою, її буде видно в непрофесійні телескопи вже в червні 2024 року.

Джерело gazeta.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше