Дослідження французьких вчених показали, яка робота може призвести до надшвидкого старіння організму

Французьким вченим Марселем Готьє проведено дослідження, яке показало ризики надмірного «трудоголізму». Занадто напружена робота та навчання здатні провокувати прискорене скорочення довжини теломер, що призводить до раннього старіння клітин.

В опублікованій журналом The Lancet роботі Готьє розповів про дослідження, проведене спільно з колегами. Вони вивчили фізіологічні параметри 250 випускників лікарської інтернатури.

Зокрема, були заміряні довжини теломірів перед початком навчання та після його завершення. Експерти дійшли висновку, що у молодих фахівців при інтенсивному навантаженні на роботі старіння ДНК відбувається швидше приблизно в шість разів.

Готьє вважає, що подібні зміни відбуваються у всіх, хто зазнає тривалого стресу протягом кількох тижнів і навіть місяців. Приблизно такі ж надмірні навантаження часто зазнають військові чи співробітники стартап-компаній.

Небезпеки існують і при серйозній перебудові в організмі жінок у період вагітності та перших місяців після пологів, пов’язаних із високим рівнем стресу. Готьє рекомендує гармонійно поєднувати працю та відпочинок, займатися фізичними вправами, використовувати практики медитації.

Вчені також, в іншому дослідженні, виявили зв’язок високої тривожності з ранньою смертю. Іпохондрики страждають від хвороб набагато частіше людей зі здоровою нервовою системою та психікою.

Джерело t4

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше