Дрони проти дронів. Білорусь готується збивати БПЛА комплексом “Миротворець”

Конструктори запевняють, що переробили реактивні безпілотники-мішені на ударні апарати.

У Мінську на виставці MILEX-2023 білоруські інженери презентували комплекс “Миротворець”, покликаний боротися з безпілотниками. Подробиці проекту повідомило російське видання “Военное дело”.

Що відомо про комплекс “Миротворець”

Комплекс “Миротворець” спільно розробили в Білорусі два оборонні підприємства: “КБ “Безпілотні вертольоти” та “2566 завод з ремонту радіоелектронного озброєння”. Він складається з машини 9А33-2Б, наземної станції управління U-GCS, пускової установки “КР120”, керованих зенітних ракет 9М33М3, а також “ударних” безпілотників “Беркут” і засобів зв’язку, призначене для ураження ворожих дронів на малих і середніх висотах, а також в умовах радіоелектронної боротьби.

На виставку MILEX-2023 розробники привезли безпілотники, які за задумом повинні протистояти БПЛА противника. Судячи з фотографій, це “Беркут”, зроблений білоруським конструкторським бюро “Інделла”. Згідно зі статтею в “Вікіпедії”, цей роботизований літальний апарат створений як повітряна мішень, щоб імітувати атаки дозвукових літаків і крилатих ракет, з його допомогою в Білорусі часто випробовували ракетні комплекси. Однак немає жодної інформації, що їх можна застосовувати для завдання ударів.

“Беркут” має корпус з композитних матеріалів з двома турбореактивними двигунами, а також парашут для посадки. Оператори можуть управляти БПЛА за допомогою наземних систем, змінюючи польотне завдання на ходу.

Дрон Беркут Фото: Военное обозрение

Характеристики безпілотника “Беркут”:

  • довжина – 2,38 м;
  • діаметр гвинта – 2,82 м;
  • максимальна маса – 34 кг;
  • тип двигуна — 1 ТРД;
  • тяга — 1 х 0.23 кН;
  • максимальна швидкість – 360 км/год;
  • крейсерська швидкість – 150 км/год;
  • тривалість польоту – 30 хв;
  • радіус дії – 80 км;
  • максимальна висота – 3 км.

Раніше писали, що ЗСУ отримають комплекси DTS-2458 для полювання на дрони та операторів рф. Технологія дозволяє визначити місце запуску безпілотників з точністю до декількох метрів, аналізуючи радіочастоти.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше