Друкувати двигуни для Javelin, Stinger чи GMLRS: в Ursa Major працюють над програмою Lynx

Американці активно інтегрують адитивні технології у виробництво ракетних двигунів

Американська компанія Ursa Major, виробник ракетних двигунів, оголосила про впровадження стратегії Lynx, першочергова мета якої — виготовляти корпуси двигунів та підкомпоненти для тих чи інших невеликих систем на одному 3D-принтері.

Це буде новий підхід до проєктування та виробництва ракетних двигунів, завдяки якому їх можна буде виготовляти швидше і витрачати на це менше коштів, як відзначив гендиректор і засновник компанії Джо Лаурієнті, розповідає видання Defense News.

Ракета GMLRS, фото Lockheed Martin

За його словами, над програмою Lynx у компанії почали активно працювати близько двох років тому, а досі галузь використовує 3D-технології в основному для опрацювання прототипів, а не для готової продукції, хоча загалом сьогодні у США активно рухаються до того, щоб адитивні технології використовувалися, наприклад, у виробництві навіть і гіперзвукових ракет.

Як відзначають в Ursa Major, 3D-друк зокрема дозволить поєднувати декілька компонентів в один під час виробництва двигунів, на відміну від традиційних методів, коли їх треба було б виготовляти окремо, і це зменшить загальну кількість компонентів у виробі та зрештою як здешевить загальну вартість двигуна, так і значно підвищить автоматизацію процесів.

Пуск ракети з ПТРК Javelin, фото — U.S DoD

Лаурієнті стверджує, що зараз у рамках програми Lynx вони можуть надрукувати на принтері за три дні близько 50 корпусів, але невеликих діаметрів — близько 2,5 дюймів (близько 6,35 см), а традиційні виробничі процеси можуть тривати близько місяця.

Він також вважає, що зрештою стратегія 3D-друку допоможе закривати проблеми з виробництвом двигунів для таких життєво важливих програм, як протитанкові ракети Javelin, Stinger чи GMLRS.

Відомо, що компанія Ursa Major вже має контракт на одну з систем, але анонсує її до кінця цього року, і на початку 2024 — ще одну, а вже до кінця наступного року зможе використовувати програму Lynx для створення чотирьох різних систем.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело defence-ua
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше