«Джеймс Вебб» зробив знімок Юпітера, його кілець та три супутники
Минулого вівторка оператори орбітального телескопа ‘Джеймс Вебб’ (James Webb Space Telescope) опублікували перші офіційні зображення, на яких опинилися об’єкти далекого всесвіту — галактики та туманності. На новій порції знімків представили куди ближчі об’єкти: Юпітер, три його супутники, а також його кільця.
Фотографії найбільшої планети в Сонячній системі були зроблені в процесі введення космічного телескопа в експлуатацію — інженери «Джеймса Вебба» калібрували та перевіряли роботу чотирьох наукових приладів та інших систем обсерваторії. Телескоп був зданий в експлуатацію на початку цього тижня, а у вівторок розпочалася наукова робота.
Знімки були зроблені на камеру ближнього інфрачервоного діапазону NIRCam (Near-Infrared Camera), фільтри змінювалися. На першому знімку з фільтром 2,12 мкм показано сам Юпітер. Другий був зроблений із фільтром 3,23 мкм.
Крім Європи на знімках можна розглянути кільця та ще два супутники Юпітера: Метіду та Фіву. Вченим і самим не терпілося помилуватися фотографіями — вони підтверджують, що ‘Джеймс Вебб’ можна використовувати й для спостереження за об’єктами, розташованими зовсім недалеко. А якщо пощастить, то побачити ознаки вивержень у тієї ж Європи чи сатурніанського Енцеладу.
У NASA також нагадали, що ‘Джеймс Вебб’ вміє відстежувати переміщення об’єктів — вимогою при розробці була здатність стежити за тілами, які рухаються з кутовою швидкістю до 30 кутових мілісекунд на секунду (мсд/c). Цю функцію при калібруванні системи теж перевірили: об’єктом став астероїд 6481 Тенцинг із пояса між Марсом та Юпітером. З’ясувалося, що телескоп справляється з об’єктами, кутова швидкість яких становить до 67 мсд/с — у два рази швидше.