Ефективність інвенторних стабілізаторів напруги
Довгий час найефективнішими стабілізаторами на ринку вважалися електронні тиристорні та симісторні моделі. Але не так давно з’явився принципово новий продукт на вітчизняному та закордонному ринках електрообладнання, — інверторні стабілізатори напруги. Відтоді завдяки своїм високим технічним характеристикам ці вироби завойовують все більшу популярність на ринку, витісняючи трансформаторні моделі старого покоління.
Стабілізатори напруги — засіб автоматичного захисту від перепадів у мережі
Проблеми з мережевою напругою, зокрема різкі провали, стрибки, високовольтні викиди, спотворення форми сигналу, негативно позначаються на повсякденній роботі більшості побутових і комерційних електроприладів: котлів опалення, холодильної техніки, помпового обладнання, комп’ютерів та IT-інфраструктури та іншого обладнання, без якого сучасній людині сьогодні практично не обійтися.
Тому на ринку присутній стійкий попит на технічні засоби, що мінімізують або повністю виключають негативний вплив нештатних мережевих ситуацій на відповідні електроприлади. Одним із найпопулярніших таких засобів, особливо в побутовому секторі, є стабілізатор напруги. Його основна функція — утримання величини вихідної напруги, що живить навантаження, у допустимих межах за значних відхилень вхідної напруги, яка надходить з електромережі.
Ассортимент стабілізаторів на ринку
На ринку присутній величезний асортимент стабілізаторів напруги від вітчизняних і закордонних виробників: починаючи від найпростіших бюджетних моделей для споживчого сектора та закінчуючи преміальними моделями для роботи на особливо відповідальних об’єктах у галузях медицини, зв’язку, енергетики та транспортному секторі. Попри видиме розмаїття моделей та їхніх цінових категорій, усі присутні раніше в магазинах стабілізатори можна було віднести до одного з трьох основних типів: релейного, електромеханічного та електронного (симисторного або тиристорного). Вони непогано справлялися з проблемами мережі, проте забезпечити повноцінний захист техніки від проблем з якістю електропостачання через свій принцип роботи не могли.
Iнверторнi стабілізатори
Ситуація змінилася з появою на ринку стабілізаторів напруги інверторного типу, які, по-перше, змогли забезпечити якість стабілізації, яка недоступна для розглянутих вище типів стабілізаторів старого покоління, а по-друге, позбавлені всіх властивих їм недоліків.
Нині інверторні стабілізатори міцно зайняли свою нішу на ринку систем електроживлення і демонструють на ньому високі показники щодо безперервного збільшення купівельного попиту, поступово витісняючи релейні, електромеханічні та інші стабілізатори старого покоління.