Експерти розкрили особливості бойової частини Х-47 “Кинджал”
Кореспондент ТСН Андрій Цаплієнко поспілкувався із фахівцями Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНІДСЕ), котрі вивчають зокрема збиті ракети рашистів. І у цьому інтерв’ю директор інституту Олександр Рувін та провідний Андрій Кульчицький розповіли про такі цікаві деталі зокрема щодо збитої під час атаки на Київ 4 травня 2023 року гіперзвукової ракети “Кинджал”.
Результати досліджень уже показали зокрема, що для спорядження бойової частини ракети “Кинджал” використовується особлива вибухівка октаген, котра також застосовується для спорядження лише БЧ балістичної ракети 9М723 до ОТРК “Іскандер”.
Маса вибухівки в бойовій частині “Кинджала” складає 150 кг, це еквівалент 240 кг тротилу. Цікаво, що корпус оболонки БЧ Х-47М2 “Кинджал” має настільки велику товщину, і що при падінні збитої ракети бойову частину вибило “наче пляшку”.
Ще одна цікава деталь – на усіх виявлених елементах збитої ракети є маркування “7760”, що відповідає індексу самої ракети до комплексу Х-47М2 “Кинджал”, який заявляють самі рашисти – 9-С-7760.
Це як мінімум дозволяє довести сам факт застосування росіянами ракети комплексу “Кинджал”, яку можна ідентифікувати за конкретними ознаками та параметрами, що важливо для юридичного процесу по військовим злочинам рф проти України. При цьому фахівці КНІДСЕ кажуть також про те, що можна буде встановити й конкретний літак МиГ-31К, з якого відстрілювалась ракета, рубіж пуску та місце збиття її нашою протиповітряною обороною.
Водночас з цього інтерв’ю також стали відомі деякі нові деталі по тому, як росіяни застосовують свої ракети Х-55 для обстрілів України. Для початку, в розпорядженні фахівців КНІДСЕ уже є близько 10 збитих ракет цього типу, і це уже показує частоту відстрілу таких КР із бомбардувальників “ВКС рф”. Бо, наприклад, ДСНС доволі часто звітує про те, що її саперам доводиться утилізовувати збиті Х-55, знайдені після чергових ракетних обстрілів.
Усі виявлені Х-55, збиті нашою ППО, несли масо-габаритний імітатор ядерної боєголовки (для доставки яких власне й створювались КР цього типу, на відміну від “конвенційних” Х-555). При цьому слідів радіації не виявлено, що заодно показує, що “спецБЧ” до таких ракет не вмонтовувались.
Судячи за описом “ця ракета влучає в ціль, але не вибухає”, рашистські Х-55 летять за наперед заданими координатами. Тобто їх завдання – не тільки “промацувати”, “відволікати” чи виснажувати нашу ППО, але й також і бити по об’єктах нашої критичної інфраструктури, ймовірно – внаслідок кінетичної енергії та/або токсичного палива, яким споряджаються ракети цього типу.