Експеримент показав, як пізня вечеря впливає на поведінку людини наступного дня
Вчені з’ясували, як харчова поведінка напередодні ввечері впливає на продуктивність праці, емоційний стан людини і його взаємодію з соціумом. Вони помітили, що фастфуд на ніч перетворює більшість людей в замкнутих і байдужих співробітників на весь наступний день.
Дослідники з Університету штату Північна Кароліна були дуже засмучені тим, що ніхто досі не вивчав короткострокові наслідки нездорового харчування на фізичний і емоційний стан людини. Для свого експерименту вони запросили 97 дорослих добровольців, які протягом десяти днів три рази на добу відповідали на ряд питань щодо їх фізичного та психологічного стану.
Так, в кінці кожного дня вони відповідали на питання про минулий робочий або вихідний день, а перед сном повідомляли про кількість і якість споживаної їжі та напоїв ввечері.
За результатами опитувальників вчені визначили всіх учасників в три групи. Перші найчастіше їли багато нездорової їжі, другі – занадто багато їли або споживали алкогольні напої, а треті найчастіше перекушували прямо перед відходом до сну.
Спочатку вчені виявили, що чим більше хворих харчових звичок дотримувалася людина, тим з більшою ймовірністю вона повідомляла про нездужання вже на наступний ранок. В першу чергу, учасники відчували головний біль, біль в животі або діарею. Крім погіршення фізичного здоров’я ці ж учасники з більшою ймовірністю повідомляли про емоційну напругу.
Подальший аналіз показав, що фізичний і емоційний дисбаланс через нездорове харчування міняв поведінку людей на роботі протягом усього дня.
В першу чергу, люди повідомляли про зниження бажання взаємодопомоги на роботі та посилення бажання «занурення в себе». Іншими словами, нездорові харчові звички робили їх байдужими й менш активними.
З іншого боку, у більш емоційно стабільних людей поведінковий ефект від нездорового харчування напередодні ввечері був менш значним. Вони з меншою ймовірністю повідомляли про зміни в поведінці, навіть якщо фіксували в анкетах фізичні або емоційні нездужання.
«Це означає, що нездорове харчування може буквально відразу вплинути на продуктивність праці», – підкреслила автор роботи Сонхі Чо.
Вчені також уточнюють, що не існує універсальної «дієти здоров’я». Здорове харчування передбачає не тільки збалансований вміст в їжі поживних речовин. Важливими критеріями також залишається час і атмосфера прийому їжі.
Тепер команда має намір вивчити вплив харчової поведінки протягом усього дня й ефект окремих елементів раціону, таких як кава і цукор, на стан людини.