Експериментальний планетарний радар фіксує неймовірні знімки Місяця з високою роздільною здатністю
Астрономи зняли нові дивовижні радіолокаційні зображення Місяця з високою роздільною здатністю, використовуючи експериментальний прилад, встановлений на наземному телескопі. Це випробування концепції прокладає шлях для більш потужного радіолокаційного телескопа, який міг би бачити відстані до Нептуна.
Нова технологія була розроблена обсерваторією Грін-Бенк (GBO), Національної радіоастрономічної обсерваторії (NRAO) і Raytheon Intelligence & Space. Новий радіолокаційний передавач був встановлений на телескопі Грін-Бенк (GBT), що дозволяє йому передавати радіолокаційні сигнали в космос. Відбиті сигнали потім уловлюються масивом дуже довгої базової лінії (VLBA), серією радіоантен, поширених по всій Північній Америці, і обробляються для отримання зображень.
У листопаді минулого року команда провела перше випробування концепції, і результати виявилися неймовірними. На великомасштабному зображенні Місяця інструмент був досить гнучким, що дозволило збільшувати окремі деталі на поверхні, аж до об’єктів розміром до 5 м в ширину. Наприклад, недалеко від місця посадки місії Аполлон-15 можна чітко побачити давню лавову трубку під назвою Хедлі Рілліе, яка звивалася по ландшафту, в оточенні гір і проходить повз кратер Хедлі С.
Ґрунтуючись на даних цього випробування, зараз команда планує розробити радіолокаційну систему потужністю 500 кВт, яка зможе зображати об’єкти далі в Сонячній системі. Зрештою, за словами дослідників, цей радіолокаційний телескоп наступного покоління може бути використаний для зйомок зображень з високою роздільною здатністю об’єктів, далеких від Урана та Нептуна. “Запланована система стане стрибком уперед в галузі радіолокації, що дозволить отримати доступ до ніколи раніше не бачених особливостей Сонячної системи прямо тут, на Землі”, – каже Карен О’Ніл, директор сайту Обсерваторії Зеленого банку.