Електронне тату точно та безперервно виміряє артеріальний тиск
Вчені представили проривну технологію, яка необхідна мільйонам людей по всьому світу. Вони розробили електронне татуювання з графена, яке самостійно оцінює рівень артеріального тиску людини в будь-яких ситуаціях. Автори запевняють, що зручність та точність тату перевершують існуючі популярні рішення, інтегровані, наприклад, у смарт-годинник.
Стандартною оцінкою артеріального тиску залишаються тонометри з манжетами, проте найчастіше люди використовують їх при поганому самопочутті. Безперервний моніторинг дуже важливий для збереження здоров’я, особливо на тлі стабільної статистики — серцево-судинні захворювання залишаються головною причиною смертності по всьому світу.
Для розв’язання цієї проблеми група дослідників із США розробила електронне татуювання, яке дозволяє вимірювати артеріальний тиск у будь-яких ситуаціях без участі людини: під час сильного стресу, сну, занять спортом тощо, пише Phys.org.
Їхня технологія стала набагато більш точною та зручною альтернативною розумним гаджетам, таким як годинники або браслети. В них металеві датчики використовують показання на основі світлодіодних джерел світла, які проникають через шкіру. По-перше, такий метод не може бути універсальним для людей з різним кольором шкіри. По-друге, датчики можуть «бовтатися» на зап’ясті й перебувати далеко від артерій, що ускладнює отримання точних даних.
Електронне татуювання зручно носити на зап’ясті — сенсор із графена невагомий та непомітний. Пристрій робить вимірювання, посилаючи електричний струм через шкіру, а потім аналізує реакцію організму, відому як біоімпеданс. Існує кореляція між біоімпедансом та рівнем артеріального тиску, пов’язана зі змінами об’єму крові, пояснюють автори, які розробили алгоритм штучного інтелекту для аналізу цього зв’язку.
«Точність вимірювання артеріального тиску за допомогою тату перевищує майже всі доступні сьогодні варіанти на ринку», — заявили вчені.
Вони планують, що технологія забезпечить рішення для здорових людей, які бажають контролювати ключовий показник серцево-судинної системи, а також для пацієнтів з ризиками або наявністю гіпертонії. Поки що не повідомляється про терміни доступності технології для масового використання.
Також, раніше технологію татуювання застосували вчені з Німеччини. Вони використовували барвники, які змінюють колір залежно від рівня певних біомаркерів у крові показників трьох небезпечних груп захворювань.