Електронні сигарети небезпечні: вейпінг може призвести до мутацій ДНК

Вейпінг може пошкодити ДНК, так само як і куріння тютюну. Учені застерегли, що вейпінг впливає на організм на рівні генів.

Про це свідчить нещодавнє дослідження, яке охопило 3,5 тисячі зразків клітин курців табаку та виявили значні зміни ДНК, пов’язані з раком легенів і пухлинами.

Вейпніг шкодить організму на рівні ДНК

Вчені припустили, що ті люди, які полюбляють вейп, матимуть аналогічний стан, як у курців, навіть якщо вони викурили менше 100 справжніх сигарет у своєму житті.

Наразі усе ще мало даних стверджувати, що електронні сигарети призводять до раку. Але деякі генетичні зміни свідчать про небезпеку,
– зазначила автор дослідження К’яра Херцог.

Перспектива дослідження

Дослідники зауважили, що для того, аби з’ясувати довгостроковий вплив вейпінгу на здоров’я, потрібні додаткові дослідження.

Та все ж, уряди багатьох країн світу вирішили ухвалити нові закони, спрямовані на боротьбу з курінням і вейпінгом.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

 

 

Джерело health.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше