Електронний підпис «Дії» пройшов сертифікацію ЄС

Його можна буде використовувати для отримання послуг в країнах Євросоюзу

Український електронний підпис — «Дія.Підпис» — нещодавно пройшов тестування eSignature Validation Plugtests 2022 та отримав сертифікат, що засвідчує його відповідність європейським стандартам. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Тестування відбувалося з травня до липня на міжнародному eSignature Validation Plugtests 2022, у якому брали участь 108 країн. За його результатами підтверджено повну відповідність українського електронного підпису європейським стандартам.

Тестування проводив технічний комітет Європейського інституту телекомунікаційних стандартів ETSI. Саме стандарти ETSI застосовуються в країнах Європейського Союзу у сфері електронних довірчих послуг. Технічно команда «Дія» вже готова до взаємного визнання електронних довірчих послуг з ЄС.

Взаємне визнання електронних підписів — важлива частина плану цифрової євроінтеграції та міжнародного визнання застосунку «Дія». Це створює безліч переваг для бізнесу і всіх українців. У майбутньому українські цифрові підписи мають приймати в будь-якій країні Євросоюзу, повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України. Наприклад, можна буде отримувати послуги в ЄС, підприємцям укладати онлайн-контракти з іноземними партнерами, відкривати міжнародні рахунки тощо.

На початку липня у Мінцифрі повідомляли, що «Дія.Підпис» використовують вже понад 2,8 млн українців, а застосунком «Дія», де наразі готується бета-тест англійських версій низки документів (закордонний паспорт, водійські права та техпаспорт), користується понад 17,3 млн українців — проти 14 млн, які були на початку лютого 2022 року.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше